Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Paczki żywnościowe dla mieszkańców Libanu

Pomoc Kościołowi w Potrzebie przygotowuje paczki żywnościowe dla najbiedniejszych mieszkańców Bejrutu. Na miejscu zakupiliśmy już część produktów.

Paczki - Solidarni z Libanem

W Bejrucie przebywają przedstawiciele polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na czele z dyrektorem sekcji ks. prof. Waldemarem Cisło. Obraz Libanu, jaki zastali na miejscu, jest wstrząsający. Port, po potężnej eksplozji, do jakiej doszło przed rokiem, nie został odbudowany. W tym miejscu powieszone zostały zdjęcia dzieci, ofiar wybuchu. Łącznie zginęło wtedy ponad 200 osób.

Dzieci - Solidarni z Libanem

„Wiele budynków wokół portu również nie zostało odbudowanych. Ludzie nie mają na to pieniędzy w związku z kryzysem ekonomicznym, jaki panuje w kraju. Z elementów pochodzących z portu, zniszczonych przez eksplozję, zbudowana została figura. To sygnał nadziei, że kiedyś Liban – po wszystkim, co wycierpiał – wreszcie się odrodzi” – mówi ks. Paweł Antosiak z PKWP, który przebywa w Bejrucie.

Figura, jaka powstała w porcie, została zbudowana ze skręconego metalu. To postać ludzka z metalowym gołębiem na końcu wyciągniętej dłoni. Przedstawiciele polskiej sekcji PKWP udali się do Bejrutu, by przekazać pomoc dla mieszkańców, żyjących na granicy nędzy. Do potrzebujących trafią m.in. paczki żywnościowe.

Port w Bejrucie - Solidarni z Libanem

„Kupiliśmy najpotrzebniejsze produkty dla tysiąca najbiedniejszych rodzin z Bejrutu. To pierwsza część. Z tych produktów później będą składały się paczki, jakie przekażemy mieszkańcom. […] Chcemy pomóc ludziom przetrwać najtrudniejsze chwile. To pomoc doraźna. Największy ból, jaki pozostał, to ból w sercach po stracie najbliższych” – informuje ks. Paweł Antosiak.

Przekazanie pomocy do Libanu jest możliwe dzięki wsparciu sponsorów. Grupa PKP przekazała 100 tys. zł na zakup mleka w proszku dla niedożywionych dzieci. Lekami o wartości 200 tys. zł Libańczyków wsparła Polfa Tarchomin. Prywatna spółka IŁ Capital i jej prezes Igor Łukasik przekazali 50 tys. dolarów na zakup żywności.

ACN Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW