Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Otwarcie wystawy PKWP „Pomagamy w każdym czasie”

Pierwsza wystawa plenerowa w Polsce pokazująca działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i przybliżająca sytuację chrześcijan we współczesnym świecie została otwarta 3. sierpnia w Krakowie. Odzwierciedla ona projekty pomocy humanitarnej, które od ponad 70 lat są realizowane na całym świecie przez PKWP.

Wystawa Pomagamy w każdym czasie

– Głównym hasłem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest pojednanie i solidarność. Po II wojnie światowej nasz założyciel, ojciec Werenfried van Straaten, wykazał się determinacją niesienia pomocy egzystencjalnej. W okresie PRL-u Stowarzyszenie pomagało Polakom. Dzisiaj to Polacy pomagają na wschodzie – mówi Sebastian Banasiewicz z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Wystawę „Pomagamy w każdym czasie” można zobaczyć na krakowskich Plantach wzdłuż Franciszkańskiej 3, idąc w stronę ul. Wiślnej. Będzie dostępna przez miesiąc od 3. sierpnia do 3. września. Wystawa przedstawia kampanie pomocowe prowadzone przez PKWP m.in.: „S.O.S. dla Ziemi Świętej”, „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”, „Maseczkę dla misjonarza”, czy „Chleb dla Syrii”.

Wydarzenie na Facebooku o wystawie „Pomagamy w każdym czasie”. Prosimy o zaproszenie Państwa znajomych do odwiedzenia Krakowa i zobaczenia wystawy:

https://www.facebook.com/events/3017007311687359/

– Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i objęcie wystawy patronatem honorowym przez krakowskiego metropolitę abpa Marka Jędraszewskiego oraz prof. Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa. Razem z Fundacja Grupy PKP chcemy zaprezentować naszą działalność, kampanie i infografiki o aktualnej sytuacji prześladowanych chrześcijan na świecie – mówi Sebastian Banasiewicz. Po otwarciu wystawy o godz. 11:00 mieszkańcy Krakowa zostali zaproszeni do regionalnego biura PKWP – „Pól Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6.

Wystawa Pomagamy w każdym czasie

PKWP w obliczu coraz większych trudności, przed jakimi stanęły wszystkie wspólnoty na świecie, pomaga prześladowanym oraz misjonarzom, którzy stracili podstawowe środki do życia. PKWP pomaga księżom w podstawowej posłudze: sprawowaniu sakramentów, nauczaniu wiary, opiece nad chorymi i starszymi, pomocy ubogim i odwiedzaniu więźniów. Wsparcie finansowe PKWP obejmuje szeroki zakres działań w krajach Bliskiego Wschodu, Europy Środkowej i Wschodniej, Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki. W odpowiedzi na epidemię koronawirusa PKWP przeznaczyło 5 mln euro na wsparcie dla księży i sióstr zakonnych, służących najbardziej narażonym na niebezpieczeństwo społecznościom.

– PKWP jest również źródłem informacji o aktualnej sytuacji chrześcijan na świecie. W Libanie lokalna waluta straciła już 80 proc. wartości. W Bejrucie już ponad milion ludzi nie stać na artykuły pierwszej potrzeby. Apelujemy już dzisiaj do wspólnoty międzynarodowej o wsparcie, bo inaczej pod koniec roku libańskie dzieci będą umierać z głodu na ulicy – twierdzi Sebastian Banasiewicz z PKWP.

O naszej wystawie napisali:

Archidiecezja Krakowska: https://diecezja.pl/aktualnosci/otwarcie-wystawy-pkwp-pomagamy-w-kazdym-czasie/

Archidiecezja Krakowska: https://diecezja.pl/aktualnosci/plenerowa-wystawa-pomagamy-w-kazdym-czasie/

KAI: https://ekai.pl/krakow-otwarcie-wystawy-pkwp-pomagamy-w-kazdym-czasie/

TVP Kraków (09:38-11:51): https://krakow.tvp.pl/49249371/03082020-2130

Gość Niedzielny: https://krakow.gosc.pl/doc/6438344.Pomagaja-w-kazdym-czasie

Gość Niedzielny: https://krakow.gosc.pl/gal/spis/6438347.Wystawa-Pomagamy-w-kazdym-czasie

Tygodnik „Niedziela”: https://www.niedziela.pl/artykul/56484/Otwarcie-wystawy-PKWP-%E2%80%9EPomagamy-w

Stacja7: https://stacja7.pl/z-kraju/pomagamy-w-kazdym-czasie-wystawa-o-sytuacji-przesladowanych-chrzescijan/

LoveKraków: https://lovekrakow.pl/aktualnosci/papieskie-stowarzyszenie-stworzylo-wystawe-na-plantach_36991.html

Radio Fara: https://przemyska.pl/2020/07/31/wystawa-pomagamy-w-kazdym-czasie/

Allevents: https://allevents.in/krakow/plenerowa-wystawa-pomagamy-w-ka%C5%BCdym-czasie-|-308-309/200019976742457

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW