Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Orissa: Zbiorowy gwałt na zakonnicy

28 letnia zakonnica została porwana i zbiorowo zgwałcona przez grupę mężczyzn w Bamunigam, region Kandhamal w stanie Orissa.

Jej gehenna trwała od 5 do 11 lipca, ale sprawa ujrzała światło dzienne dopiero dzisiaj. „Sprawcy tego czynu muszą natychmiast zostać pociągnięci do wymiaru sprawiedliwości. To, co się stało jest hańbą"- powiedział arcybiskup Cuttack- Bhubaneshwar John Barwa SVD, który potępił porwanie zakonnicy.

Zakonnica pochodząca z Kandhamal obecnie mieszka w Chennai (Tamil Nadu), gdzie odbywa studia w koledżu. Według zeznań policji jakieś dwa tygodnie temu otrzymała telefon od kobiety, od której dowiedziała się że jej matka jest ciężko chora. 5 lipca udała się pociągiem do Bamunigam, gdzie jej dwaj kuzyni i jacyś przyjaciele czekali na stacji aby zabrać ją do domu. Zamiast zawieść zakonnicę do rodzinnej wioski Minapanka mężczyźni zabrali ją do jakiegoś nieznanego miejsca. Tam zakonnica była przez nich zbiorowo gwałcona przez tydzień. 11 lipca napastnicy wypuścili zakonnicę na stacji w Berhampur grożąc aby nikomu nie mówiła o całym zdarzeniu. Ofiara gwałtu dostała się do swojej rodzinnej wioski, gdzie 13 lipca zgłosiła całą sprawę na policji.

Policja aresztowała jej kuzyna: Jotindra Sobhasundar i jego przyjaciela Tukuna Sobhasundear'a. Pozostali napastnicy nadal pozostają na wolności.

Zakonnica otrzymała pomoc medyczną a jutro jej przełożona ją odwiedzi.

Według brata ofiary cała sprawa miała miejsce z „rodzinnych powodów". Zeszłego roku jego wujek został zamordowany przez bojówki maoistyczne, a jego dzieci (kuzyni zakonnicy) oskarżyli jej rodzinę o udział w tym morderstwie.

AsiaNews

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW