Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Ogólnopolska Pierwsza Sobota dla Dzieci

Kampanię „Milion dzieci modli się na różańcu”, której inicjatorem jest Pomoc Kościołowi w Potrzebie, poprzedza w tym roku Ogólnopolska Pierwsza Sobota dla Dzieci. Nabożeństwo odbywa się dziś w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Początek o godz. 14.00.


Z danych, jakie gromadzi Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wynika, że przed tegoroczną edycją kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” chęć udziału zadeklarowało już ponad 53 tys. osób. Zapisy są nadal otwarte, a formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.modlitwamilionadzieci.pl.

„Chcemy zaprosić najmłodszych, ale też ich rodziców, dziadków, katechetów, opiekunów, by wspólnie z nami sięgnęli po różaniec. Od lat odkrywamy, jaką siłę ma modlitwa, a za zaproszeniem do niej stoi Matka Boża, która w Fatimie uczyła nas, by upominać się o pokój” – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP.

W tym roku modlitwę miliona dzieci poprzedza Ogólnopolska Pierwsza Sobota dla Dzieci, która odbywa się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

„To wyjątkowe wydarzenie, skierowane do dzieci i rodziców, właśnie po to, by wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi” – mówi Malwina Wyszyńska, koordynator akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”, zaangażowana w rozpowszechnianie nabożeństwa pierwszych sobót wśród najmłodszych. Inicjatywa powstała przed rokiem, a rodziny, jakie decydują się wziąć w niej udział, potrafią pokonać dziesiątki, jeśli nie setki kilometrów, by dotrzeć na Krzeptówki.

„Sanktuarium jest autorem materiałów, które są wykorzystywane w trakcie wydarzenia; wśród nich m.in. autorskich rozważań pierwszosobotnich dla dzieci +Kwadrans Fatimski+” – podkreśla Malwina Wyszyńska. Przypomina, że na stronie www.pierwszesobotydladzieci.pl najmłodsi znajdą też kolorowanki fatimskie oraz nagrania, a katecheci mogą zapoznać z konspektami lekcji, by pokazać dzieciom, czym jest nabożeństwo pierwszych sobót.

Materiały przygotowane przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej mogą dowolnie wykorzystywać parafie w całej Polsce.

Do udziału w Ogólnopolskiej Pierwszej Sobocie dla Dzieci zaproszeni są dotychczasowi uczestnicy nabożeństwa oraz ci, którzy o inicjatywie dowiedzieli się dopiero niedawno.

„Zaplanowaliśmy atrakcje, a wśród nich m.in. występ młodzieżowego zespołu regionalnego z Krzeptówek „Skibowiańskie Zwyrtliki”. Zobaczymy piękny taniec góralski, nauczymy się kilku słów w gwarze góralskiej, a także weźmiemy udział w lekcji o regionie. Będzie również gość specjalny: Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Opowie nam o duchowości fatimskiej” – zapowiada Malwina Wyszyńska.

Początek wydarzenia o godz. 14.00. Sobotnie nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.00.

18 października Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem ponownie będzie sercem kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.


Biuro Prasowe PKWP Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW