Ofiaromat PKWP na Dworcu Głównym we Wrocławiu
18 cze 2020Kampania „Chleb dla Syrii” wkracza w kolejny etap. Po Warszawie i Krakowie przyszedł czas na Wrocław. To już trzeci dworzec kolejowy na którym pojawił się nasz „ofiaromat”. Teraz jeszcze łatwiej można wesprzeć naszą działalność.
– Kampanię „Chleb dla Syrii” rozpoczęliśmy w Środę Popielcową ustawiając pierwszy „ofiaromat” na Dworcu Centralnym w Warszawie. Kolejny stanął w Krakowie, a dziś jesteśmy we Wrocławiu. To wszystko po to, aby zebrać środki dla ofiar wojny w Syrii. Tam konflikt zbrojny trwa od 10 lat, sytuacja pogorszyła się ze względu na problemy z jakimi boryka się Liban, który był głównym kanałem dostarczania pomocy humanitarnej – podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
„Jak informują organizacje charytatywne w Syrii, teraz ojciec pięciosobowej rodziny, żeby ją wyżywić, musi przepracować 70 dni roboczych. Wiemy również o wielu przypadkach popełnionych samobójstw przez ojców, którzy nie byli w stanie zapewnić bytu swoim najbliższym. Syria czeka na naszą pomoc” – zaapelował dyrektor.
– Dworze Główny PKP we Wrocławiu to jeden z najładniejszych dworców w Polsce, ale to także obiekt, gdzie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, a także społecznych. Mamy nadzieję, że uda się zebrać wystarczającą ilość środków na pomoc dla poszkodowanych w krajach objętych konfliktem zbrojnym – dodał Tadeusz Szulc, dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu.
„Bardzo się cieszę, że „ofiaromat” stanął właśnie tutaj, na Dworcu Głównym we Wrocławiu i możemy wesprzeć tych, którzy potrzebują naszej pomocy dając im po prostu chleb” – mówiła Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.
Postawienie ofiaromatu, było również okazją do zaprezentowania powstającego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie właśnie na Dworcu Głównym we Wrocławiu.
Przypominamy, że kampania „Chleb dla Syrii” to:
Uświadomienie światu dramatu ludności cywilnej w Syrii;
Okazanie solidarność z najbardziej cierpiącymi;
Zebranie środków na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy: żywności i odzieży;
Poprzez utworzenie kilku piekarni zapewnienie ludności dostępu do chleba dla ok. 500 tys. osób oraz stworzenie nowych miejsc pracy (jedna piekarnia kosztuje ok. 80 tys. euro).
Naszą działalność można wesprzeć wysyłając SMS na numer 72405 o treści „Ratuję”, jak również wpłacając na konto bankowe Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – nr konta 65 1020 1068 0000 1502 0147 7132 – z dopiskiem „Syria”, lub 31 1050 1025 1000 0022 8674 7759 z dopiskiem „Chleb dla Syrii”.