Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nowy impuls do obrony wolności religijnej i godności człowieka

O „Raporcie o Wolności Religijnej na Świecie 2021” mówi dr Thomas Heine-Geldern, prezydenta zarządzający PKWP.

Raport

„Raport o Wolności Religijnej na Świecie jest narzędziem, dzięki któremu możemy podnieść głos w imieniu tych, którzy nie mają już możliwości zrobić tego sami i którzy są na całym świecie prześladowani za swoją wiarę” - wyjaśnił dr Thomas Heine-Geldern, prezydent zarządzający papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International).

20 kwietnia PKWP zaprezentuje Raport w Rzymie. Jego wyniki zostaną również upublicznione w wielu innych miastach na całym świecie, „aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych prawami człowieka” - kontynuuje dr Heine-Geldern.

PKWP opracowuje i wydaje „Raport o Wolności Religijnej na Świecie” od 1999 r. i w tym roku ukaże się już 15. jego edycja. PKWP jest jedyną międzynarodową instytucją katolicką, która regularnie bada i analizuje sytuację dotyczącą wolności religijnej w 196 krajach świata.

Raport jest dla naszego stowarzyszenia narzędziem wsparcia Kościoła powszechnego i spełnieniem życzenia papieża Franciszka, aby „dać nowy impuls do obrony wolności religijnej i godności człowieka” - tłumaczy dr Heine-Geldern. Według prezydenta PKWP, wydawnictwo wpisuje się w jeden z podstawowych celów misji stowarzyszenia, które ma być źródłem informacji, modlitwy i czynnej miłości.

Raporty krajowe są przygotowywane przez niezależnych międzynarodowych ekspertów i dotyczą wszystkich religii i przekonań religijnych. Jak wyjaśnił dr Heine-Geldern, dzięki temu PKWP „może rozpocząć dialog z wieloma naszymi współobywatelami, wzbudzić ich zainteresowanie i jednocześnie uwrażliwić na kwestię wolności religijnej”.

Więcej o „Raporcie o Wolności Religijnej na Świecie”:

https://pkwp.org/newsy/raport_o_wolnosci_religijnej_ogolnoswiatowa_publikacja_20_kwietnia_2021_r

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW