Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

"Noc Świadków" w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, pierwsze takie w Krakowie. Chcemy wspólnie wesprzeć tych, którzy na co dzień spotykają się z dyskryminacją i prześladowaniami z powodu wiary w Chrystusa. Wyraźmy solidarność z nimi przez naszą obecność i modlitwę.

Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" we współpracy z Parafią pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie zaprasza na "Noc Świadków", która odbędzie się w sobotę, 9. listopada 2019 r.

Cykl wydarzeń rozpocznie się FlashMobem na Rynku Głównym w Krakowie o godz. 17:05 - akcją informacyjną mającą na celu uświadomienie zebranym, że męczeństwo za wiarę jest stale aktualne we współczesnym świecie.

Następnie o 18:30 w Bazylice Mariackiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan z udziałem Metropolity Krakowskiego Jego Ekscelencji Abpa Marka Jędraszewskiego.

O 19:30 rozpocznie się Czuwanie Modlitewne upamiętniające współczesnych świadków wiary i męczenników. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać chrześcijan, którzy w XXI w. doświadczyli prześladowań z powodu wiary w Chrystusa z różnych krajów: Nigerii, Egiptu, Pakistanu, Francji, Syrii oraz Iraku.

Świadectwo wygłosi Maryam Kurda, chrześcijanka z Iraku, która była bezpośrednim świadkiem ucieczki chrześcijan w 2014 r. z Równiny Niniwy w wyniku wypędzenia przez ekstremistów z tzw. Państwa Islamskiego (ISIS).

Liturgię wzbogaci śpiew chóralny i oprawa graficzna.

WOLONTARIAT! Chcesz się zaangażować i pomóc w organizacji? :) Wypełnij formularz wolontariusza: [LINK]

Księża, którzy chcieliby dołączyć do koncelebry proszeni są o bezpośredni kontakt wysyłając wiadomość na adres: biuro.krakow@pkwp.org

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JE Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski

Noc Świadków w Krakowie

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW