Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nigeria: Żałoba po zamachach

Sylwester będzie w Nigerii dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz przebaczenia w tym kraju. Jest to inicjatywa tamtejszego episkopatu.

Jego przewodniczący poinformował jednocześnie, że tragiczny bilans bożonarodzeniowych zamachów bombowych na chrześcijan wzrósł do co najmniej 200 ofiar. Chodzi zarówno o zabitych, jak i zaginionych.

Abp Felix Alaba Adeosin Job ujawnił, że biskupi Nigerii wystosowali apel do odpowiedzialnych za wspólnotę islamską w tym kraju. Wzywają w nim do ukarania winnych tych „haniebnych zbrodni przeciwko Bogu i ludzkości, a jednocześnie do zrobienia wszystkiego, co w ich mocy, aby położyć kres ekstremistycznemu ruchowi Boko Haram, którego członkowie odpowiadają za krwawe zamachy". Abp Job przypomina, że Chrystus uczy przebaczenia. Stąd chrześcijanin jest w stanie wybaczyć nawet tak okrutne zbrodnie, jak zamachy na kościoły.

Z kolei metropolita stołecznej Abudży wezwał władze do zapewnienia większej ochrony kościołom i gromadzącym się w nich wiernym. Abp John Olorunfemi Onaiyekan stwierdził, że obowiązkiem państwa jest też wykrycie, skąd terroryści biorą coraz doskonalszą broń oraz wykorzystywane w zamachach ładunki wybuchowe. Jak stwierdził, jest to pierwszy krok do ukrócenia działalności islamskich ekstremistów w Nigerii. Arcybiskup stolicy przyznał zarazem, że zamachy na kościoły uderzają nie tylko w chrześcijan, ale i w muzułmanów, niszcząc wzajemne relacje i więzi społeczne. To powoduje, że Nigeryjczycy żyją w coraz większym poczuciu braku bezpieczeństwa. (Beata Zajączkowska/RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW