Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nigeria: Porwanie kolejnego księdza

Ojciec Gabriel jest szóstym księdzem porwanym w Nigerii w tym roku. Wszyscy poprzedni zostali uwolnieni bez szwanku.

Nieznani napastnicy porwali katolickiego księdza z jego parafii w stanie Kaduna, północno-zachodnia Nigeria, w niedzielę 9 czerwca.

Ojciec Gabriel Ukeh został porwany z plebanii w parafii św. Tomasza w Zaman Dabo we wczesnych godzinach porannych, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez ojca Emmanuela Faweha Kazaha, wikariusza generalnego diecezji Kafanchan.

W oświadczeniu przesłanym do katolickiej organizacji charytatywnej Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN), ojciec Kazah poprosił o modlitwy za "pilne i bezpieczne uwolnienie" ojca Ukeha i potępił "nieustanne porwania dla okupu niewinnych i bezbronnych obywateli naszych społeczności".

Wezwał również rząd do poprawy swojego wywiadu bezpieczeństwa.

Ojciec Kazah dodał: „Współpracując z służbami bezpieczeństwa w celu jego szybkiego uwolnienia, wzywamy wszystkich do powstrzymania się od brania prawa w swoje ręce. Użyjemy wszelkich legalnych środków, aby zapewnić, że [ojciec Ukeh] wróci do nas bezpieczny i zdrowy”.

Oświadczenie zakończyło się: „Za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Matki Kapłanów i Osób Zakonnych, niech Jezus ukrzyżowany wysłucha naszych modlitw i przyspieszy bezwarunkowe uwolnienie swojego kapłana oraz [wszystkich] innych porwanych osób”.

Diecezja nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących tożsamości porywaczy.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW