Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nigeria: Krwawe żniwa

Od 300 do 500 osób zginęło w starciach w mieście Kafanchan w Nigerii - czytamy w raporcie komisji sprawiedliwości i pokoju tamtejszej diecezji.

To nigeryjskie miasto ma kluczowe znaczenie w północno-środkowym rejonie kraju. Do tej pory wielu chrześcijan z południa znajdowało w Kafanchan dom i pracę, a współistnienie z większością muzułmańską układało się pokojowo. Zamieszki wybuchły, gdy wybory prezydenckie przegrał kandydat muzułmański. W mieście spalono ponad 300 domów, a 14 tys. mieszkańców ratowało się ucieczką. Kościelny raport podkreśla dysproporcje w uzbrojeniu uczestników starć. Rebelianci muzułmańscy byli doskonale wyposażeni w broń. Natomiast wspólnota chrześcijańska broniła się jedynie kijami. Rebelianci popierający przegranego kandydata na prezydenta oskarżani są o działalność destabilizującą zarządzanie Nigerią.

Podobny bilans powyborczych zamieszek zanotowano w Kano - drugim co do wielkości mieście Nigerii. Setki młodych muzułmańskich bojówkarzy za cel wzięły szczególnie obiekty kościelne. Spalono m.in. cztery świątynie, katolicką szkołę podstawową i stację misyjną. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW