Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nigeria epicentrum terroryzmu

Systematyczna przemoc wobec nigeryjskich chrześcijan ze strony pasterzy Fulani stanowi jawny dowód ludobójstwa, według przedstawiciela episkopatu Nigerii - biskupa Kukaha , który podkreślił, że przemoc dotyka również muzułmanów. Uwagi biskupa Kukaha były zgodne z ustaleniami raportu brytyjskiej grupy parlamentarnej ds. wolności religii lub przekonań zatytułowanego: „Nigeria - Unfolding Genocide?” Opublikowanego w czerwcu.

Nigeria- pasterze Fulani

Po egzekucji pięciu pracowników organizacji humanitarnych przez Zachodnioafrykańską Prowincję Państwa Islamskiego (ISWAP), biskup Matthew Hassan Kukah z Sokoto uważa, że niedawna przemoc miała charakter ludobójczy. Zapytany, czy zgadza się, że mordowanie chrześcijan przez Fulani można sklasyfikować jako ludobójstwo (zgodnie z prawem międzynarodowym), odpowiedział twierdząco. Dodał, że muzułmanie byli również ofiarami przemocy w takich regionach jak Katsina, Sokoto i Zamfara. ISWAP opublikowało niedawno nagranie wideo z egzekucji pięciu pracowników organizacji humanitarnych, z których trzech było podobno chrześcijanami, jako ostrzeżenie dla „wszystkich wykorzystywanych przez niewiernych do nawracania muzułmanów na chrześcijaństwo”.

Biskup Kukah zasugerował, że rząd jest współwinny przemocy. Powiedział: „…mamy wiele poziomów finansowania grup terrorystycznych poprzez stosowaną przemoc, porwania itd. Istnieje obawa, że rząd może nieumyślnie finansować te grupy, głównie dlatego, że przeniknęły one do agencji bezpieczeństwa. Rząd również zapłacił ogromne sumy pieniędzy na okup dla terrorystów, aby ratować porwanych obywateli ”. Dodał: „niewydolność wojska uczyniła terrorystów odważniejszymi. Także, pojawiają się kwestie ewentualnego współudziału w zbrodniach na różnych szczeblach wojskowych”. Biskup Kukah skrytykował mocarstwa zachodnie, które nie zrobiły jak dotąd nic, aby pomóc Nigerii. Powiedział: „słyszymy obietnice ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Wszystkie są bez pokrycia. To tylko słowa”.


Ks. Andrzej Paś
PKWP

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW