Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nigeria: Boko Haram zabija setki osób

W Nigerii trwa krwawa ofensywa terrorystycznego islamskiego ugrupowania Boko Haram. Gina chrześcijanie.

Naoczni świadkowie twierdzą, że ekstremiści z islamskiego ugrupowania Boko Haram zamordowali 29 osób w dwóch wioskach, zamieszkiwanych przez chrześcijan. Ten akt jest najnowszym z serii ataków przemocy, w których zginęło setki osób w ciągu minionego tygodnia.

Paul Ali Dille, mieszkaniec wioski Dille, w której doszło do ataku Boko Haram, powiedział, że większość ludzi uciekła, a Ci, którzy nie byli wstanie uciec zostali zabici. Wiele domów w wiosce zostało podpalonych.

Inni naoczni świadkowie twierdzą, że w nocy 28 lipca ekstremiści islamscy zaatakowali sąsiednią wioskę Mwuthamam. Nadal nie wiadomo ile osób zgięło podczas napadu terrorystów.

26 lipca bieżącego roku kobieta – samobójca wysadziła siebie w powietrze w zatłoczonym rynku w mieście Damaturu, które znajduje się w północno – wschodniej części kraju. W wyniku zamachu zginęło 15 osób, a 50 odniosło rany.

W piątek 24 lipca celem ataku Boko Haram stała się wioska Maikadiri. Świadkowie twierdzą, że podczas tego ataku zginęło, co najmniej 14 osób, a 500 krów zostało zarżniętych.

Zeenews

Tł. mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW