Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nigeria: Boko Haram porywa w niewolę chrześcijańskie kobiety zmuszając je do przejścia na islam

Jak donosi agencja informacyjna Reuters nigeryjska organizacja terrorystyczna Boko Haram porywa chrześcijańskie kobiety, czyni z nich „panny młode" niewolnice i zmusza je do przejścia na islam.

„Islamiści zmienili taktykę pod presją ze strony nigeryjskich sił zbrojnych"- donosi Reuters. „Muzułmańskie bojówki wycofały się po atakach wojska na ich bazy na równinach pustynnych. Obecnie islamiści ukrywają się w górach Mandara, wzdłuż granicy z Kamerunem i niedaleko miasta Gwoza. W górach rozpoczynają nadal zwiększające się śmiertelne ataki".

„Jeśli płakałam, to mnie bili"- mówi pewna kobieta, która zdołała uciec z islamskiej niewoli. „Jeśli coś powiedziałam, to mnie bili. Powiedzieli mi, że muszę przejść na islam, ale ja w kółko odmawiałam. Kiedy porywacze mieli mnie już zamordować to jedna z kobiet, która także została porwana, błagała mnie, abym się nie opierała. Ustąpiłam zanim moje gardło zostało poderżnięte. Islamiści założyli na mnie burkę i zmusili mnie do czytania wersetów z Koranu".

Catholic Culture

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW