Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nepal: ONZ apeluje o sprawiedliwość dla ofiar wojny domowej

Komisja Praw Człowieka ONZ (UNHRC), wezwała rząd w Katmandu do pociągnięcia do odpowiedzialności przywódców armii rządowej oraz oddziałów milicji maoistycznej za zbrodnie przeciwko ludzkości, jakich się dopuścili.

Trwający 10 lat konflikt w Nepalu pochłonął ponad 12.800 ludzkich istnień, a 100 tysięcy cywilów zostało wypędzonych ze swoich domów.

Przedstawiciel UNHRC, przebywający z wizytą w Nepalu, Kyung - wha Kang wywarła presję na rząd nepalski, aby podjął konkretne działania na rzecz postawieniem przed sądem zbrodniarzy wojennych.

Oprócz wielkiej rzeszy bestialsko zamordowanych cywilów, według UNHRC w latach 1996-2006 doszło do zaginięć 835 dysydentów politycznych. Prawa człowieka, w tym chrześcijan w Nepalu, nadal nie są respektowane, proces pokojowy bez pomocy zewnątrz może okazać się niemożliwy.

Wojna domowa w Nepalu była toczona między bojownikami maoistycznymi a żołnierzami monarchii w celu obalenia monarchii i wprowadzenia Ludowej Republiki Nepalu. Konflikt zakończył się umową pokojową podpisaną 21 listopada 2006 r. pod auspicjami ONZ. (AsiaNews/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW