Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nepal: Kościół pomaga poszkodowanym

Wszystkie nasze przychodnie „na kołach” prowadzone przez siostry zakonne zajmują się opieką medyczną w wielu miejscowościach. Niektóre siostry rozpoczęły działalność edukacyjną, aby zapewnić naukę dzieciom.

”Sytuacja jest naprawdę bardzo zła. Wielu księży i zakonnic znajduje się już w miejscowościach, zwłaszcza tych, które doznały poważnych uszkodzeń. Te miejscowości są zazwyczaj trudno dostępne. Przeprowadziliśmy szybką ocenę sytuacji i dostarczyliśmy najbardziej niezbędne materiały jako bieżącą pomoc dla mieszkańców. Oprócz pomocy jaką zapewniamy, kolejnym ważnym problemem, którym musimy się zająć jest odbudowa zniszczeń. W niektórych okręgach, szczególnie dotkniętych trzęsieniem ziemi, szpitale i ośrodki podstawowej opieki zdrowotnej zostały zniszczone lub uszkodzone, przez co władze muszą teraz zapewnić świadczenie usług medycznych dla rannych i chorych. Wszystkie nasze przychodnie „na kołach” prowadzone przez siostry zakonne zajmują się opieką medyczną w wielu miejscowościach. Kolejnym poważnym problemem jest szkoła i kształcenie dzieci. Większość szkół państwowych jest poważnie uszkodzona i nie nadają się do użytku. Niektóre siostry rozpoczęły działalność edukacyjną w formie alternatywnych centrów szkolnych, aby zapewnić naukę dzieciom.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła powyżej 7.600, a ponad 14.000 osób zostało rannych. Dziękujemy za wsparcie modlitewne.

Proszę nadal wspierać nas modlitwą, abyśmy mieli odwagę, siły, zdrowie i nadzieję, oraz abyśmy nadal mogli służyć ludziom w tym czasie bólu i smutku.

Zjednoczeni z Wami w Chrystusie”.

Biskup Paul Simick

PKWP

Tł. W. Knapik

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW