Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Modlitwa za prześladowanych u stóp Jasnogórskiej Pani

Wierni modlili się za cierpiących chrześcijan na Jasnej Górze. W Apelu Jasnogórskim udział wziął ks. abp Georges Bacouni z Libanu. To na Kraj Cedrów uwagę Kościoła w Polsce chciała zwrócić Konferencja Episkopatu Polski i Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie poprzez Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Jasna Góra - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladoanym

W trakcie Apelu Jasnogórskiego ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej, przypomniał, że na świecie prześladowania dotykają milionów chrześcijan. „To oni są obecnie największą prześladowaną grupą religijną” – mówił w trakcie rozważań. I tłumaczył, że „prześladowanie oznacza, że depcze się po ich śladach, chcąc je zatrzeć, unicestwić”.

Biskup pomocniczy ełcki podkreślał, że często prześladowania przybierają formę tortur i zabójstw. Jedynym „przestępstwem” chrześcijan jest wiara w Chrystusa – podkreślał. Mówił, że prześladowani nie widzą w Jezusie „maskotki i porcelanowej lalki, wkładanej do sianka pod koniec grudnia”. Dla nich Chrystus nie jest „historią, legendą i ideą, ale jest żywym Bogiem; Kimś, z Kim warto związać swoje życie” – dodał.

Ks. bp Adrian Galbas wskazał, że „czasem ich prześladowania mają charakter bardziej subtelny, ale niemniej dramatyczny”. Zwrócił uwagę, że ze względu na wiarę chrześcijanie „tracą miejsca pracy lub środki na utrzymanie”. Często „ich dzieci z powodu swojej wiary lub wiary rodziców, nie mogą dostać się do szkół lub mają ograniczone szanse zdobycia wykształcenia”. Biskup pomocniczy ełcki przypomniał, że prześladowanych pozbawia się „prawa do sprawiedliwego procesu, prawa dostępu do wymiaru sprawiedliwości, równości przed sądem, niestosowania tortur, prawa do posiadania rodziny”.

„Prawo do wyboru i praktykowania własnej religii jest dziś jednym z najczęściej naruszanych na świecie” – podkreślał bp Galbas. Tłumaczył, że „sprawcami prześladować coraz częściej są osoby z najbliższego otoczenia ofiar”. Wskazał, że chrześcijanie, którzy cierpią, proszą zawsze o modlitwę. Mówił, że właśnie na Jasnej Górze – jako wierni w Polsce, „najedzeni, napojeni, wyspani i bogaci” – chcemy modlić się za nich z Maryją. „Ty modlisz się za nimi bez przerwy. Niech w tej chwili szczególnie odczują Twoją matczyną obecność, bliskość, Twoją miłość” – modlił się biskup pomocniczy ełcki.

Jasna Góra - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladoanym

Liban można wesprzeć poprzez SMS o treści RATUJE na nr 72405. Nr konta dla ofiarodawców: 65 1020 1068 0000 1502 0147 7132 (PKO BP Oddział 6 w Warszawie).

Biuro Prasowe PKWP Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW