Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Modlitwa w intencji pokoju i prześladowanych chrześcijan

W Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Marii Śnieżnej” odprawiona została pierwsza Msza św. w intencji pokoju na świecie i prześladowanych chrześcijan. Modlitwa objęła też cierpiący naród ukraiński. Kampanię zainicjowała polska sekcja PKWP, która chce zaprosić do niej kolejne sanktuaria w Polsce.

Modlitwa w intencji pokoju i prześladowanych chrześcijan

„Ziemia ukraińska jest dziś spragniona pokoju. Nie bagatelizujmy potęgi modlitwy” – apelował w ostatnich dniach dyrektor sekcji polskiej PKWP ks. prof. Waldemar Cisło: [WIĘCEJ: https://pkwp.org/newsy/ks_prof_w_cislo_nie_bagatelizujmy_potegi_modlitwy]. Stowarzyszenie od kilku dni włącza się we wsparcie uchodźców, którzy docierają do Polski. Tak dzieje się m.in. we Wrocławiu, gdzie potrzebujący otrzymują ciepły posiłek i ubrania. Do Lwowa, m.in. we współpracy z poseł do PE Beatą Kempą, wysłany został pierwszy transport, który zawiózł cierpiącym za wschodnią granicą leki i żywność.

Pokój, zwłaszcza w Ukrainie, jest wśród intencji Mszy św., które od 4 marca w każdy pierwszy piątek miesiąca są celebrowane w Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Marii Śnieżnej”. Kustosz tego miejsca ks. Wojciech Iwanicki mówi, że modlitwa początkowo miała objąć prześladowanych chrześcijan i te kraje, gdzie toczy się wojna. „To dzieło było zaplanowane dużo wcześniej” – wyjaśnia. Podkreśla, że „dzisiaj jesteśmy w obliczu tragedii, jaka dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów, dlatego ich również pragniemy włączyć w ten dar Eucharystii”.

Ks. Paweł Antosiak z PKWP tłumaczy, że celem Stowarzyszenia jest zaproszenie do modlitwy w intencji pokoju i prześladowanych chrześcijan kolejnych sanktuariów w Polsce. „Mamy nadzieję, że inne miejsca, widząc tę inicjatywę, będą chciały dołączyć” – podkreśla. Dodaje, że kampania rozpoczyna się w miejscu, gdzie wierni szczególnie patrzą na Maryję jako „przyczynę naszej radości”, a wojna i prześladowania oznaczają „smutek i cierpienie”.

„Ten dar naszej modlitwy będzie cykliczny. Będzie trwał w pierwsze piątki miesiąca” – zapowiada ks. Wojciech Iwanicki. Kustosz Sanktuarium chce, by Eucharystia pomogła przemienić serca. „Niech ten dar naszej modlitwy kruszy serca przepełnione wrogością, nienawiścią, zemstą, chęcią uzurpacji ziemi czy drugiego człowieka” – wskazuje.

„Wierzymy, że będzie to początek przemiany świata; początek pokoju w tych wszystkich miejscach, gdzie trwają wojny, ale będzie to też początek końca krwawych prześladowań wszędzie tam, gdzie chrześcijanie ze względu na wiarę w Chrystusa cierpią i tracą swoje życie” – mówi ks. Paweł Antosiak z PKWP.

Biuro Prasowe PKWP Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW