Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Modlitwa dzieci przyciąga czułą miłość Boga

18 października dzieci na całym świecie zjednoczy modlitwa różańcowa w intencji pokoju. O akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”, organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, mówi koordynator kampanii Malwina Wyszyńska.

Milion dzieci modli się na różańcu - 18 października

Do wielkiej modlitwy różańcowej o pokój pozostało już tylko kilka dni. 18 października kampania pod hasłem „Milion dzieci modli się na różańcu” ponownie zjednoczy dzieci z całego świata. Akcja jest odpowiedzią na słowa św. o. Pio, który mówił, że jeśli milion dzieci będzie modlić się na różańcu, to świat napełni się pokojem. W Fatimie Matka Boża prosiła dzieci, by każdego dnia odmawiały różaniec, aby uzyskać pokój dla świata.

„Kampania <<Milion dzieci modli się na różańcu>> jest odpowiedzią właśnie na te wezwania i prośby” – mówi Malwina Wyszyńska, koordynator akcji w Polsce. Przypomina, że w poprzednim roku na wspólnej modlitwie różańcowej zebrało się – mimo pandemii i ataku hakerskiego – pół miliona dzieci z całego świata. „W Polsce w tym dniu modliło się prawie 70 tys. dzieci. Nasz kraj był na pierwszym miejscu wśród 136 krajów” – dodaje.

Kampania jest skierowana do dzieci w każdym wieku. Dzieci potrzebują jednak wsparcia dorosłych, by do niej przystąpić. W akcji biorą udział dzieci z rodzicami, dziadkami, kuzynami.

„Zapraszamy całe placówki edukacyjne, np. przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, oddziały szkolne w szpitalach, domy dziecka. Do udziału zachęcamy również pojedyncze klasy lub grupy ze szkół i przedszkoli, razem z nauczycielami i katechetami. W kampanię mogą włączyć się parafie, a także grupy dzieci i młodzieży, np. grupa ministrantów i grupa dzieci z chóru” – tłumaczy Malwina Wyszyńska.

Symbolicznym miejscem, które ponownie stanie się sercem wielkiej modlitwy różańcowej dzieci, jest Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Transmisja ma włączyć we wspólną modlitwę te dzieci, które będą przebywały w tym czasie w domach, wspólnie z rodzicami. Wydarzenie będzie można śledzić na stronie Sanktuarium pod adresem www.smbf.pl oraz na Facebooku. Początek o godz. 9.00.

Rejestracja na wydarzenie wciąż jest otwarta. Można jej dokonać na stronie www.modlitwamilionadzieci.pl.

„Można zgłosić się indywidualnie (jako rodzina), można zarejestrować całą placówkę, szkołę lub klasę. Trzeba uważnie wypełnić dane, by po zakończeniu kampanii otrzymać certyfikat. Po rejestracji przyjdzie informacja mailowa, w której znajdą się: plakat kampanii, rozważania różańcowe oraz list do dzieci” – dodaje Malwina Wyszyńska, koordynator kampanii.

W tym roku dzieci szczególnie będą modliły się o zakończenie pandemii koronawirusa. „Poprzez modlitwę, Waszą dobrą wolę i czystą wiarę możecie jak magnes przyciągnąć czułą i miłosierną miłość Boga do świata” – mówi, zwracając się właśnie do dzieci, Malwina Wyszyńska. Przypomina, że w tym roku modlitwie różańcowej towarzyszy św. Józef, który zawsze słuchał Boga i w pełni Mu ufał.

Organizatorem kampanii jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Patronat honorowy nad akcją objął metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

ACN Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW