Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Misja solidarności z Libanem

Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przebywa z misją solidarności w Libanie. „Jeśli nie będziemy kontynuować tej misji, Liban będzie kolejnym krajem Bliskiego Wschodu, który zostanie bez chrześcijan” – alarmuje ks. prof. Waldemar Cisło.

Port w Bejrucie - Solidarni z Libanem

Widok Bejrutu, rok po potężnym wybuchu w porcie, wciąż budzi przerażenie. Katastrofa kosztowała życie setek osób. Tysiące zostało bez dachu nad głową. W porcie przechowywane były leki i żywność, co także uległo zniszczeniu na skutek eksplozji. Wspomnienie wydarzeń sprzed roku jest wciąż żywe w mieszkańcach. Na murach wokół portu zawieszono zdjęcia małych dzieci, ofiar eksplozji. Pomoc Kościołowi w Potrzebie przebywa w Bejrucie z misją solidarności.

„Misja solidarności to dary, jakie przywieźliśmy dzięki naszym sponsorom, indywidualnym i zbiorowym. Jeśli nie będziemy dalej kontynuować tej misji, Liban będzie kolejnym krajem Bliskiego Wschodu, który zostanie bez chrześcijan. Tak jak to się stało w Iraku i Syrii. Polska solidarność wyraża się w pomocy ofiarodawców indywidualnych oraz firm. Uprzejmość wojska pozwoliła nam dostarczyć 10 ton mleka w proszku oraz 1,5 ton leków, które mogą być przechowywane bez lodówki. Do mieszkańców trafiają też rzeczy potrzebne do higieny. Wszystko to dostają ludzie, którzy nie mają nic” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ktoś, kto zarabiał kiedyś 2 tys. dolarów, dziś dostaje 120. Sytuacja ekonomiczna jest katastrofalna. Wśród osób, które wsparły Liban, jest premier Mateusz Morawiecki, a także firmy: Solbet, IŁ Capital, Polfa Tarchomin, Fundacja Grupy PKP.

„To gest nadziei dla ludzi, którzy nie mają już żadnej nadziei. Chcemy im pokazać, że jako Polacy jesteśmy z nimi. Na miejscu pozostali najbiedniejsi; ci, którzy czasami nie mają kromki chleba dla swojego dziecka. Bądźmy Solidarni z Libanem” – podkreśla ks. prof. Waldemar Cisło.

W pomoc Libanowi można włączyć się poprzez SMS o treści RATUJE na nr 72405.

Baner SMS o treści RATUJE na nr 72405

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW