Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Mija 8. rocznica uprowadzenia biskupa syryjskiego prawosławia Youhanny Ibrahima i biskupa prawosławnego Boulosa Yazji, uprowadzonych 22 kwietnia 2013 r.

List Thomasa Heine-Gelderna, prezydent ACN International do przełożonych Kościoła w Aleppo.

SyriaZdjecie ACN, modlitwa za porwanych hierarchów, Syria

Drogi Bp Boutros Kassis, Syryjski Prawosławny Delegat Patriarchalny w Aleppo,
Drogi Archimandryta Mousa Al-Khasi, Wikariusz grecko-prawosławny w Aleppo.
Drodzy Przełożeni Kościołów w Aleppo,

Dziś mija 8. rocznica uprowadzenia biskupa syryjskiego prawosławia Youhanny Ibrahima i biskupa prawosławnego Boulosa Yazji, uprowadzonych 22 kwietnia 2013 r.

W ciągu tych ośmiu długich lat papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie modliła się i zachęcała swoich dobroczyńców na całym świecie do zjednoczenia się i błagania z wiarą o ich szybkie uwolnienie. Nie możemy o nich zapomnieć, jak mówi nam św. Paweł w swoim liście do ludu Koryntu: „Jeśli (jedna) część cierpi, cierpią wszystkie części; jeśli jedna część jest szanowana, wszystkie uczestniczą w jej radości ”(1 Koryntian 12:26)

PKWP chce dziś przyłączyć się do waszych modlitw i uroczystości upamiętniających, w syryjskiej katedrze prawosławnej św. Efrema w Aleppo: Módlmy się za biskupa Yohannę Ibrahim, głowę Syryjskiego Kościoła Prawosławnego w Aleppo, oraz za arcybiskupa Boulosa Yaziji, hierarchę greckiego kościoła prawosławnego. Ci dwaj pasterze towarzyszyli swojej trzodzie w trudnych chwilach, i dawali przykład wiernego oddania się. W swoim liście apostolskim Maiorem Hac Dilectionem Papież Franciszek napisał: „Godni szczególnej uwagi i honoru są ci chrześcijanie, którzy podążając bardziej niż uważnie śladami i naukami Pana Jezusa, dobrowolnie ofiarowali swoje życie za innych i wytrwali w tym".

Osiem lat po ich uprowadzeniu PKWP niestrudzenie prosi o życie, wyzwolenie i pokój. Wiemy: Bóg Życia, Pan Historii jest i pozostaje z nimi.

Niech Bóg błogosławi Was wszystkich obecnych w katedrze, ale także całą wspólnotę chrześcijańską w Syrii.

Zjednoczeni w modlitwie,
Thomas Heine-Geldern
prezydent ACN International

tł. Ks. Andrzej Paś ACN PolskaTwój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW