Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Meksyk: znaleziono ciało zamordowanego kapłana

W Meksyku zamordowano ks. Johna Ssenyondo, misjonarza kombonianina. Jego ciało odnaleziono w ukrytym masowym grobie w pobliżu miasta Chilapa w stanie Guerrero. Zaginął on 30 kwietnia.

Ciało ks. Johna Ssenyondo, misjonarza kombonianina, odnaleziono w ukrytym masowym grobie w pobliżu miasta Chilapa w meksykańskim stanie Guerrero. Zaginął on 30 kwietnia wkrótce po zakończeniu celebracji liturgii małżeństwa w indiańskiej wspólnocie św. Krzyża. Zwłoki duchownego znaleziono 29 października wraz z 12 innymi ciałami. Jednak dopiero po dwóch tygodniach zidentyfikowano księdza, o czym poinformowały władze diecezjalne. Ustalenie jego tożsamości było możliwe po testach genetycznych.

Zmarły kapłan pochodził z Masaki w Ugandzie. W Meksyku pracował od 2010 r. Miał 56 lat. Policja nie ustaliła jak dotąd wyraźnych motywów tego zabójstwa. Według nieoficjalnych informacji przyczyną mogła być odmowa ochrzczenia dziecka pewnej pary powiązanej z przestępczością zorganizowaną, która nie miała ślubu kościelnego.

Na zbiorową mogiłę natrafiono niedaleko miejsca zaginięcia kilka tygodni temu 43 studentów. W trakcie prowadzonych na szeroką skalę poszukiwań, odnaleziono także kilka innych zbiorowych mogił. W żadnej jednak nie było ciał zaginionych studentów. W związku z tymi wydarzeniami policja aresztowała już ponad 70 osób.

Radio Watykańskie

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW