Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Meksyk: Skarga biskupa diecezji Cuernavaca. "Dosyć wymuszeń i gróźb pod adresem kapłanów i parafian"

Kapłan był ofiarą wymuszenia, gróźb śmierci i usiłowania zabójstwa. Ten incydent wywołał głębokie zaniepokojenie jego ekscelencji Ramona Castro Castro, biskupa diecezji Cuernavaca, w której doszło do zdarzenia.

Według doniesień z mediów wczoraj biskup pod koniec mszy świętej odprawianej w katedrze Cuernavaca powiedział: „To było dla mnie okropne doświadczenie. Mówię o wymuszeniu i groźbach śmierci, które zamieniły się w usiłowanie zabójstwa. Poza tym przypadkiem takie wymuszenia miały miejsce w innych parafiach, w których napastnicy stosowali groźby przez telefon. Jednakże w tej sprawie przestępcy osobiście grozili kapłonowi mówiąc: ‘Oddawaj pieniądze albo zginiesz'". Ze względów bezpieczeństwa biskup Castro Castro nie powiedział w której parafii miał miejsce ten incydent.

Według doniesień z mediów przemoc społeczna powszechnie panuje w stanie Morelos, znajdującym się w centralnym i południowym Meksyku. Biskup Castro Castro sam zaobserwował tą smutną rzeczywistość podczas swoich wizyt po parafiach w lipcu bieżącego roku. Swoje pastoralne wizyty rozpoczął w celu lepszego poznania obszaru diecezji, do której został powołany. „W dziesięciu parafiach, które odwiedziłem znalazłem wielką miłość do Boga a także wielką nadzieję parafian. Modlę się, aby cała społeczność diecezjan rozpoznała w biskupie narzędzie Boga do pomocy w znalezieniu społecznego pokoju. Potrzebujemy tego pokoju, abyśmy mogli spokojnie chodzić po ulicach. Przemoc i niepewność następnego dnia muszą odejść: oto prosi mnie wielu ludzi"- powiedział biskup Castro Castro.

Przemoc w Meksyku stała się największym problemem w kraju, głównie z powodu karteli narkotykowych i grup przestępczych.

Fides

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW