Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Meksyk: Odnaleziono ciało kapłana, który zaginał 3 stycznia bieżącego roku.

Władze w Meksyku oświadczyły, że jedno z trzech ciał, które znaleziono w stanie Coahuila, to zwłoki zaginionego kapłana.

Ksiądz biskup José Raúl Vera López, OP, biskup diecezji Saltillo, potwierdził fakt odnalezienia ciała księdza Joaquin'a Hernandez'a, który zaginął 3 stycznia bieżącego roku.

Władze w Meksyku oświadczyły, że jedno z trzech ciał, które znaleziono w stanie Coahuila, to zwłoki zaginionego kapłana. Na konferencji prasowej ksiądz biskup Vera podziękował władzom za pracę, dodając też, że do tej pory nie ustalono co się stało i dlaczego kapłan został zamordowany.

Według informacji przesłanej do agencji informacyjnej Fides dwie osoby są przetrzymywane w areszcie śledczym i istnieje podejrzenie, że to one dokonały tej zbrodni. Śledztwo w sprawie zabójstwa księdza Hernandez'a trwa. Ksiądz biskup Vera dodał, że po raz pierwszy, odkąd został biskupem diecezji Saltillo, spotkał się z taką sytuacją. Hierarcha wezwał wszystkich swoich diecezjan, aby uświadomili sobie, że nawet osoby duchowne mogą paść ofiarą przestępstwa. „Żyjemy w zdewastowanym środowisku i rozerwanym społeczeństwie, a kapłani nie mogą czuć się bezpieczni”. Konferencja Episkopatu Meksyku wyraziła swoje kondolencje wobec księdza biskupa Vera i rodziny zamordowanego kapłana.

Tłumaczenie: Marcin Rak

Źródło: http://www.fides.org/en/news/61509-AMERICA_MEXICO_The_priest_who_had_been_missing_since_3_January_found_dead#.WHv3sn35qV4.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW