Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Mazowsze dla Syrii

Mazowsze dla Syrii15 stycznia 2018 roku w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona kampanii „Mazowsze dla Syrii”. Celem akcji jest zbiórka środków finansowych na fundusz budowy szkoły w miejscowości Yabrud.

– Stworzenie dzieciom i młodzieży miejsca, w którym będą mogli się uczyć sprawi, że nie staną się oni łatwym łupem dla różnego rodzaju organizacji terrorystycznych - mówi ks. Mariusz Boguszewski z PKWP. Jak podkreślił, edukacja jest szansą na lepszą przyszłość dla tysięcy najmłodszych obywateli Syrii, których codzienność przebiega pod wojennym ostrzałem.

– Dla nas nie jest istotne, czy w tej szkole będą uczyć się dzieci chrześcijan czy muzułmanów. Każde z nich potrzebuje dostępu do edukacji. Nie możemy zapominać, że wojna w Syrii trwa prawie siedem lat. Ci młodzi ludzie powinni teraz przygotowywać się do lekcji, a nie uciekać przed kolejnymi ostrzałami. Nie możemy pozwolić, by stali się oni pokoleniem „straconym”. Musimy zawalczyć o ich lepszą przyszłość - podkreślił ks. Boguszewski.

Pomysł odbudowy szkoły w syryjskim Yabrud zrodził się po apelu arcybiskupa Jean-Abdo Arbacha, który poprosił o pomoc w odbudowie szkół. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Caritas Polska odpowiedziały na apel i postanowiły wytężyć swoje działania na rzecz najmłodszych ofiar wojny. Dzięki akcji „Mazowsze dla Syrii” w Yabrud powstanie szkoła, która nosić będzie imię Janusza Kusocińskiego, polskiego złotego medalisty olimpijskiego z 1932 roku.

Akcję „Mazowsze dla Syrii” honorowym patronatem objęli: kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, Wojewoda Warszawski oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Partnerami akcji są: Koleje Mazowieckie, Związek OSP RP, Chorągiew Stołeczna ZHP, Chorągiew Mazowiecka ZHP, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Rada Krajowa Kół Gospodyń Wiejskich.

Przebieg akcji oraz informację o zebranych środkach można śledzić na naszej stronie internetowej Mazowsze dla Syrii.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW