Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Mały pomnik wielkiego dobra

Do wrocławskich krasnali dołącza kolejny – tym razem to wolontariusz, niosący pomoc uchodźcom z Ukrainy. Właśnie „Stacja Dialog” stała się centrum tejże pomocy.

Mały pomnik wielkiego dobra

Rok temu w biurze regionalnym PKWP „Stacja Dialog” powstał punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Wspólnie z wolontariuszami i mieszkańcami Wrocławia nieśliśmy wsparcie osobom, które zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju. W obliczu tragedii jaka spotkała tych ludzi nie pozostaliśmy obojętni na ich potrzeby. „Stacja Dialog” w tym okresie stała się miejscem, które zapewniało wszystkim przybywającym z Ukrainy ciepłą zupę, naleśniki, odzież. Stąd też wyruszały transporty na Ukrainę z żywnością, środkami higienicznymi, ubraniami, bateriami.

Z każdym kolejnym dniem wraz przybywającymi kobietami z dziećmi rosła też liczba wolontariuszy, którzy poświęcali swój wolny czas, by służyć i pomagać tym, którzy tu przyjechali. Dlatego też przed Dworcem Głównym PKP we Wrocławiu 24 marca uroczyście zostały odsłonięte nowe krasnale. Przedstawiają one wolontariusza, który ma obok siebie karton z posiłkami oraz ukraińską kobietę z dzieckiem. By uhonorować tych wszystkich, którzy ofiarowali swój czas, okazali otwarte serce i byli gotowi do poświęceń. Dzięki ich pracy każdy, kto przybył tutaj z Ukrainy mógł zjeść ciepły obiad, napić się kawy, ogrzać się.

Chcielibyśmy w imieniu PKWP podziękować tym wszystkim, którzy byli zaangażowani w niesienie pomocy. Bez waszego udziału nie bylibyśmy w stanie tak dobrze i sprawnie działać.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW