Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Listy z podziękowaniami płyną do nas z całego świata.

Bez wsparcia ze strony PKWP wiele nie byłoby możliwe do zrealizowania.

Pomoc PKWPACN International / 1040 Biblii PKWP „Bóg przemawia do swoich dzieci” w języku portugalskim dla parafii Santo Antonio w Tanquinho, Brazylia.

„Wdzięczność jest jedyną słuszną odpowiedzią na dar od Boga” - tymi słowami kapłan z Brazylii dziękował za wsparcie udzielone przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International). Nasze stowarzyszenie otrzymuje obecnie dziesiątki listów z całego świata z podziękowaniami podobnymi do tego. Wynika z nich przede wszystkim jedno: pomoc udzielona przez PKWP ma duże znaczenie.

W tropikalnej dżungli Papui Nowej Gwinei niezbędne są stalowe nerwy - podobnie jak solidny pojazd. Dlatego ks. Martin Prado z Vanimo jest tak zachwycony Land Cruiserem zakupionym ze środków ofiarowanych przez dobroczyńców PKWP. „W tym regionie tworzymy pierwsze parafie. Mamy już siedem nowych wspólnot. Zbudowaliśmy i poświęciliśmy dla nich kościoły, bardzo proste i skromne budynki, ale piękne w oczach Boga”. Pierwsza stacja misyjna dla Vamino i okolic została założona dopiero w 1936 roku, co oznacza, że kapłan nadal kładzie tam fundamenty wiary: „Uczymy wiernych wszystkiego, od znaku krzyża do znaczenia sakramentu Chrztu Świętego i Eucharystii... Wszystko to, zapewniam was, byłoby bardzo trudne lub nawet niemożliwe do zrealizowania bez pojazdu, który PKWP pomogło nam kupić”.

Wyzwania, przed którymi stoją chrześcijanie na kontynencie afrykańskim, są wielorakie. Siostry zakonne ze zgromadzenia Filles de Notre Dame du Sacré-Cœur w Mbandaka w Demokratycznej Republice Konga, które pracują jako pielęgniarki, ucierpiały w tym roku w wyniku licznych ataków. Ponieważ klasztor nie był wystarczająco chroniony, pewnej nocy włamali się do niego rabusie. Siostra Philomène Iketa tym bardziej jest wdzięczna za fundusze, które zakonnice otrzymały od PKWP na budowę ogrodzenia wokół klasztoru, aby chronić go przed tego rodzaju przestępstwami. „Kiedy zapukałyśmy do waszych drzwi, odpowiedzieliście hojnie. Modlimy się, aby nasz Pan pomógł waszej szlachetnej misji przynieść owoce, abyście nadal wspierali lud Boży, znajdujący się w potrzebie na całym świecie”.

Pomoc PKWPACN International / Ogrodzenie dla klasztoru Filles de Notre-Dame du Sacré-Coeur w Mbandaka. Klasztor w Bongondjo, Demokratyczna Republika Kongo.

W międzyczasie swoją wdzięczność wyraził również Arthur Blanchard Ngono z sąsiedniego Kamerunu. Jest jednym z 25 seminarzystów w diecezji Kribi, a wsparcie udzielone przez PKWP umożliwiło mu kontynuowanie formacji kapłańskiej. „Pomogliście nam w bardzo trudnych ekonomicznie czasach. Pragnę jednak nie tylko podziękować za pomoc finansową, którą przesłaliście nam w czasie kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID 19, ale również za przesłanie. Przesłanie to dotyczy dźwigania ciężaru tych, którzy są słabi. Ta lekcja odcisnęła się trwale w mojej pamięci i od tego czasu w mojej wizji kapłaństwa jest więcej bezinteresowności”.

Ksiądz Leomário Goncalves dos Santos z parafii Santo Antonio w Tanquinho w Brazylii jest wdzięczny za dar 1040 Biblii PKWP „Bóg przemawia do swoich dzieci” w języku portugalskim. Pierwotnie miał on zupełnie inne plany: „Naszym marzeniem było, aby każdy mieszkaniec miasta miał swoją własną Biblię. Ale Bóg pokazał nam piękniejszą drogę, która zaczyna się od ewangelizacji dzieci, nastolatków, młodzieży i w końcu także ich rodzin”. I dodał: „Wdzięczność jest jedyną słuszną odpowiedzią na dar od Boga”.

Pomoc, której PKWP było w stanie udzielić parafiom na całym świecie, została przyjęta ze szczególną radością i wdzięcznością w tym bardzo trudnym roku. Liczne listy z podziękowaniami są potężną zachętą do kontynuowania tej ważnej pracy w nadchodzących latach.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW