Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Laos: Anihilowanie chrześcijan

65 laotańskich rolników zostało pozbawionych jedzenia w celu zmuszenia ich do wyrzeczenia się chrześcijaństwa.

Przedstawiciele rządu zajęli domy i gospodarstwa 18 rodzin, które zostały umieszczone w czasowym obozie bez żadnych racji żywnościowych. Sąsiadom zabroniono dostarczać im jedzenie. Komunistyczny rząd żąda od nich wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Aktywiści walczący o prawa człowieka apelują do rządu o przestrzeganie konstytucji.

Laotańskie władze wywiozły 65 chrześcijańskich rolników, ponieważ odmówili oni porzucenia swojej wiary. Zostali umieszczeni w czasowym obozie, gdzie grozi im głód, ponieważ lokalne władze zniszczyły ich uprawy oraz uniemożliwiły jakiekolwiek dostawy żywności. Lokalne źródła twierdzą, że władza chce ich zagłodzić, dopóki nie wyrzekną się swojej wiary w Chrystusa.

Osiemnaście rodzin rolników jest przetrzymywanych w obozie nieopodal wioski Katin, w dystrykcie Ta-Oi, w południowej prowincji Saravane. Chrześcijanie zostali tam wywiezieni w zeszłym roku. W styczniu 2010 r. zamknięto tam jedenaście rodzin, a w grudniu kolejnych pięć.

Chrześcijańskie źródła z Laosu, cytowane przez organizację Światowej Solidarności Chrześcijan (ang. Christian Solidarity Worldwide), twierdzą, że władze zabroniły chrześcijanom wstępu do wioski i uprawy własnej ziemi. Teren uprawny wokół obozu został zniszczony. Dodatkowo poinstruowano okoliczne rodziny o zakazie dostarczania pożywienia dla zamkniętej grupy. Miejscowi uważają, że władze mają na celu zagłodzenie rodzin, aby zmusić ich do porzucenia chrześcijaństwa.

Pomimo apeli ze strony międzynarodowej społeczności, sytuacja nie ulega poprawie. Jeden z mężczyzn zmarł, po tym jak został zabrany ze swojej wioski.

Dyrektor Światowej Solidarności Chrześcijan, Stuart Windsor powiedział: „Nasza organizacja wzywała rząd Laosu do przestrzegania konstytucji wobec wszystkich obywateli i umożliwienia mieszkańcom Katin powrotu do swoich domów". Większość mieszkańców rządzonego przez komunistów Laosu to buddyści (67%). Spośród populacji szacowanej na 6,5 mln, 0,7% stanowią katolicy. (AsiaNews/PKWP/tłum. Helena Bulińska)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW