Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Ks. Andrzej Halemba w top 10 osobowości roku 2018!

ks. HalembaMiesięcznik związany z Kurią Rzymską – Inside The Vatican, jak co roku wybiera 10 osób, które zapisały się złotymi zgłoskami w historię Kościoła katolickiego.

Wśród wyróżnionych znalazł się ks. Andrzej Halemba, misjonarz, dyrektor sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie na Bliskim Wschodzie, sekretarz Komisji Misyjnej Episkopatu Polski.

W wyjaśnieniu wyróżnienia Inside The Vatican pisze: „ks. Andrzej Halemba spędził 10 lat w Zambii, poczynając od 1983 r., służył w „Mambwe Mission” w diecezji Mbala (obecnie Kasama). Przez dwa lata pracował nad tłumaczeniem Nowego Testamentu na język ludu Mambwe. W 1994 r. ks. Andrzej opublikował w języku angielskim słownik Mambwe. W 2005 r. opublikował zbiór ludowych opowieści i przysłów we wspomnianym języku”.

Obecnie ks. Halemba pracuje dla międzynarodowej organizacji Pomocy Kościołowi w Potrzebie (ACN) z siedzibą w Königstein w Niemczech. W latach 2006-2010 był odpowiedzialny za pomoc dla krajów mówiących po angielsku i portugalsku w Afryce.

LISTA OSÓB WYRÓŻNIONYCH PRZEZ MAGAZYN INSIDE THE VATICAN:

  • 1. Alfie Evans z Liverpoolu w Anglii. Alfie został wybrany osobowością roku, zmarł w Anglii 28 kwietnia, tuż przed swoimi drugimi urodzinami. Magazyn uznał go za reprezentanta wszystkich dzieci, które cierpią z powodu zaniedbania, bezlitosnego traktowania i wykorzystywania seksualnego.
  • 2. Obianuju Ekeocha, nigeryjski aktywista pro-life, obrońca prawa do życia.
  • 3. Kard. Mario Zenari, nuncjusz apostolski w Syrii, przedstawiciel wszystkich uchodźców i ofiar wojny.
  • 4. Ks. Andrzej Halemba, polski misjonarz, który poświęcił życie pracy misyjnej.
  • 5. Kard. Polycarp Pengo z Tanzanii, walczy w obronie chrześcijańskiej moralności w Afryce.
  • 6. Kard. Willem Jacobus Eijk z Utrechtu w Holandii, który walczy o przetrwanie wiary w nowoczesnej Europie Zachodniej.
  • 7. Kard. Joseph Zen, emerytowany arcybiskup Hongkongu, który dba o chrześcijan w Chinach.
  • 8. Ojciec Jacques Philippe, francuski duchowny, który staje się rozpoznawany na świecie jako pisarz duchowy i "apostoł pozwalający miłości Bożej działać głęboko w każdym z nas".
  • 9. Kard. Gerhard Müller, niemiecki teolog blisko związany z papieżem Benedyktem XVI, rozpoczął w ostatnich miesiącach walkę w obronie wiary.
  • 10. Abp. Carlo Maria Viganò, włoski duchowny, który w latach 2011-2016 był nuncjuszem apostolskim w Stanach Zjednoczonych. Był odpowiedzialny za spotkanie w Rzymie dot. tematu nadużyć w Kościele katolickim.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW