Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kropla dobra drąży skałę

Wojna na Ukrainie nie ustaje, morze cierpienia zdaje się nie mieć granic. Dzięki Wam powstaje kolejna bezpieczna przystań!

Kropla dobra drąży skałę

Plany były piękne. W Wasilkowie w Domu Św. Józefa miały mieszkać samotne matki z dziećmi. Wojna wywróciła wszystko do góry nogami i rok temu do nowych pomieszczeń wprowadziło się 27 osób – dorosłych i dzieci – uchodźców wewnętrznych z Donbasu, Zaporoża, Ługańszczyzny.

Walerij Bilakowskij, kierownik ośrodka wspomina trwający ponad rok remont, który przeprowadzono dzięki środkom przekazanym przez PKWP. – Przygotowaliśmy pomieszczenia dla 25 samotnych matek z dziećmi, ale napaść Rosji na nasz kraj brutalnie zweryfikowała te plany. W ciągu kilku tygodni zamieszkali u nas uchodźcy z terenów okupowanych i bezpośrednio zagrożonych walkami. Dwie z przebywających u nas rodzin nie mają dokąd wracać. Ich domy są całkowicie zniszczone – relacjonuje Walerij.

Kropla dobra drąży skałę

Za pośrednictwem poznańskiego biura PKWP zwrócił się o pomoc w wyposażeniu ośrodka w artykuły sanitarne, narzędzia, żywność długoterminową i odzież wraz z obuwiem dla swoich podopiecznych. Na apel odpowiedziało 5 wielkopolskich instytucji i firm. Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju „Vinea” zorganizowała 26 lutego koncert połączony z aukcją charytatywną „Kolędujemy dla Ukrainy”. Stowarzyszenie Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI przeprowadziło zbiórkę rzeczy, których najpilniej potrzeba w Domu św. Józefa oraz przekazało środki finansowe. Podobna zbiórka została zorganizowana z wielkim sukcesem w Szkole Podstawowej im. Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Wszystkie dary zostały posortowane i zapakowane przez parafian u św. Moniki w Poznaniu. Dzieła dopełniła firma transportowa Pol-Buss Sp. z o.o. oferują nieodpłatny przewóz darów z Poznania do centrum logistycznego w Leżajsku.

Dwumiesięczny wysiłek czeka teraz na finał. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli przekazać dobre wieści z Wasilkowa, gdzie dotrze tak ważne dla nich wsparcie.

Kropla dobra drąży skałę

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW