Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kraków: Otwarcie wystawy „Pokój dla Ukrainy”

Pola DialoguW krakowskiej siedzibie Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przy ul. Stradomskiej 6 otwarto wystawę zdjęć pt. „Pokój dla Ukrainy”. Autorem fotografii jest Jakub Ochnio, wielokrotnie nagradzany fotograf-dokumentalista.

– To są zdjęcia, które tak naprawdę nigdy nie powinny powstać - mówił w czasie otwarcia wystawy Jakub Ochnio. Autor zdjęć podkreślił, że prawda ukazana na jego fotografiach obnaża ciemne strony człowieczeństwa, takie jak wojna, przemoc i terror. 

Jednocześnie Ochnio przekonywał, że zdjęcia wykonywane podczas wojny mogą zmienić bieg wydarzeń. – Czasem jedno zdjęcie może pomóc milionom ludzi - mówił, powołując się m.in. na słynne zdjęcie Kevina Cartera, dzięki któremu świat zainteresował się klęską głodu w Sudanie.

– Tą wystawą chcemy przypomnieć i ukazać cierpienie zwykłych obywateli, ludzi, którzy mieszkają na wschodniej Ukrainie, którzy cierpią wskutek trwającego już 4 lata konfliktu - mówił z kolei ks. Rafał Cyfka, dyrektor krakowskiego oddziału PKWP.

Pola DialoguJak podkreślił, media coraz rzadziej wspominają o konflikcie zbrojnym, który toczy się za naszą wschodnią granicą. – Celem tej wystawy nie jest poruszanie wątków politycznych konfliktu, ale troska o zwykłych ludzi - dodał ks. Cyfka.

Wystawa zdjęć „Pokój dla Ukrainy” to część cyklu (Ab)normal reality poświęconemu konfliktowi zbrojnemu na wschodzie Ukrainy. Fotografie powstawały w latach 2014-2015 po obu stronach linii frontu.

Jakub Ochnio (ur. 1990) jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Otrzymał ponad sto krajowych i międzynarodowych nagród, był wielokrotnym finalistą najważniejszych konkursów fotografii prasowej Polski, Litwy i Ukrainy. Jego zdjęcia były publikowane na ponad 200 wystawach w kilkunastu krajach świata.

Wystawę zdjęć „Pokój dla Ukrainy” można oglądać w siedzibie „Pól Dialogu” w Krakowie przy ul. Stradomskiej 6 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW