Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kraków: Msza Święta w intencji prześladowanych chrześcijan

Msza Święta w intencji prześladowanych chrześcijanW środę, 15 listopada, w kościele pw. św. Józefa przy ul. Poselskiej w Krakowie odprawiona została Msza Święta w intencji prześladowanych chrześcijan. Mszy Świętej przewodniczył ks. dr Andrzej Paś z warszawskiego biura PKWP.

– Bóg cały czas patrzy na umęczoną ziemię pierwszych chrześcijan - mówił w homilii ks. Paś. Podkreślił, że krew Męczenników woła o sprawiedliwość, a ich życie jest niezwykłym świadectwem wiary. – Ci ludzie dali się prowadzić Bogu. Są dowodem na to, że człowiek może być szczęśliwy nie dlatego, że coś posiada, ale dlatego, że żyje dla Boga - mówił.

Kapłan przypomniał, że w wielu krajach wolność religijna istnieje tylko na papierze. Tak jest chociażby w Pakistanie i Arabii Saudyjskiej. – Pewien młody chrześcijanin umieścił wpis na jednym z portali internetowych, w którym przyznał się do czytania Pisma Świętego. Z tego powodu chłopak został aresztowany! W XXI wieku, gdy ludzie hejtują w Internecie, piszą obraźliwe i kłamliwe rzeczy, nie można napisać, że ktoś czyta Biblię - mówił ks. Paś.

Na koniec kapłan wezwał zebranych do tego, aby mówili o tym, co dzieje się wszędzie tam, gdzie prześladowani są wyznawcy Chrystusa: – Potrzeba ludzi, którzy będą głosem tych, o których świat zapomniał.

Zapraszamy wszystkich na msze św. za prześladowanych chrześcijan, które są celebrowane co miesiąc w Krakowie, Poznaniu i Kaliszu.

Opr. Karolina Krawczyk

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW