Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Konferencja Ekumeniczna w Węgrowie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt.:"Jedność w różnorodności", która odbędzie się 15 czerwca o godz. 11.00 w Węgrowie.

Gościem specjalnym będzie p. Maria Koc, Wicemarszałek Senatu RP oraz bp Edwin Dela Peña ordynariusz Maravi, który opowie o sytuacji Kościoła na Filipinach, gdzie ostatnio miały miejsce tragiczne wydarzenia. Podczas spotkania zostaną również wręczone "Złote odznaki za opiekę nad zabytkami" - medale Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miejsce: Węgrowski Ośrodek Kultury, Kościół Parafii pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy

Gość specjalny:

Biskup Edwin Angot Dela Peña MSP, urodził się 3 kwietnia 1954 w Tambisan, w dystrykcie San Juan, na wyspie Siquijor, na Filipinach. Święcenia kapłańskie przyjął 22 kwietnia 1981 roku, a prałatem Prałatury Terytorialnej Marawi został ustanowiony 12 sierpnia 2000 r. Nominację biskupią w tym miejscu otrzymał 21 października 2001 r. Konsekrowany na biskupa 27 grudnia 2001 r. Biskup Edwin jest członkiem Komisji Episkopatu ds. Misji, Konferencji Episkopatu Filipin (CBCP). Życie, powołanie i duchowość biskupa Edwina Dela Peña, ukształtowało w nim prawdziwie misjonarskie serce. To jest zdolność, którą chce się dzielić z ludźmi z Marawi. Budowanie mostów, opartych o relacje, zrozumienie, wzajemny szacunek i dialog jest wg niego, najbardziej aktualnym wyzwaniem wśród religijnej, politycznej i społecznej obojętności.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW