Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Konferencja DSzKP w KEP

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski oraz Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zapraszają na konferencję prasową zapowiadającą XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Konferencja odbędzie się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, Warszawa, sala 16) w środę 10 listopada o godzinie 9.30.

W spotkaniu udział wezmą:

  • Abp George Bacouni, Katolicki Arcybiskup Kościoła Greckomelchickiego Bejrutu i Byblos w Libanie
  • Abp Tadeusz Wojda, Przewodniczący Sekcji Polskiej PKWP, Arcybiskup Metropolita Gdański (on-line)
  • Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski
  • Ks. prof. Waldemar Cisło, Dyrektor Sekcji Polskiej PKWP

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym został ustanowiony decyzją Konferencji Episkopatu Polski w 2008 roku. Obchodzony jest w każdą drugą niedzielę listopada, a jego organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku Dzień Solidarności przypada 14 listopada i będzie obchodzony już po raz trzynasty. Krajem szczególnie dotknięty cierpieniem, na który PKWP chce zwrócić szczególną uwagę w tegorocznych obchodach, jest Liban.

UWAGA REDAKCJE:

Dziennikarzy chętnych do wzięcia udziału w konferencji prosimy o wcześniejszą akredytację. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do wtorku, 9 listopada, do godz. 16:00.

Ze względu na trwającą pandemię podczas konferencji obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

Wejście na konferencję prasową będzie możliwe po uprzednim poddaniu się mierzeniu temperatury i wypełnieniu deklaracji o stanie zdrowia.

ŹRÓDŁO:

https://episkopat.pl/10-xi-godz-9-30-konferencja-prasowa-przed-dniem-solidarnosci-z-kosciolem-przesladowanym/

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - Liban - 2021

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW