Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kolejny atak w Burkina Faso

Atak miał miejsce w sobotę 30 maja, między 12:00 a 13:00 na targu bydła w Kompiembiga, 15 km od miasta Pama na osi Fada - Pama. Jest to diecezja Fada, w zachodniej części kraju. Co najmniej 32 osoby zostały zabite, a 17 uznano za zaginione.

Burkina Faso - atak terrorystyczny

Wśród ofiar był jeden chrześcijanin. Według naszych źródeł atak został przeprowadzony przez terrorystów. Obszar w którym doszło do ataku (oś Fada – Pama) jest na celowniku terrorystów od dłuższego czasu. Przez swoją działalność, udało im się przejąć ten teren, choć przez dłuższy czas był obecny tam oddział wojskowy. Teraz terroryści stanowią tam prawo i narzucają swoją ideologię terroryzując ludzi. Lokalna kaplica i dom dla sióstr zostały zamknięte.

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, ok. 13:00, jeden chrześcijanin i dwie inne osoby zostały porwane na tym samym obszarze osi Fada-Pama. Jak dotąd nie ma o nich żadnych wieści. Sytuacja ludności Pamy jest tragiczna. Lokalny Kościół dziękuje Pomocy Kościołowi w Potrzebie (ACN International) za bliskość i modlitwy w tych trudnych dniach.

Przypominamy, że jeden z naszych ostatnich projektów dot. właśnie ochrony chrześcijan w regionie Pamy.

Biorąc pod uwagę nasilenie przemocy w Burkina Faso w ciągu ostatnich pięciu lat, PKWP zgodziło się również sfinansować siedem innych projektów. Obejmują one formację 83 kleryków w diecezjach Dori, Kaya, Fada N'Gourma i Tenkodogo, wsparcie dla 10 sióstr zakonnych pracujących w diecezji Dori oraz ogólnokrajową pomoc duszpasterską poprzez programy radiowe dla uchodźców i przesiedleńców w regionach zagrożonych. Łączna kwota naszego wsparcia to 100 tys. euro.

Od 2017 r. w wyniku walk w Burkina Faso ponad 800 tys. osób musiało opuścić swoje domy, a niemal tysiąc zginęło.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW