Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kolejna małoletnia, pakistańska katoliczka, porwana i zmuszona do małżeństwa

Pomoc Kościołowi z Potrzebie pokryje koszty prawne obrony Arzoo Raja.

Pakistan

Arzoo Raja, trzynastoletnia katoliczna z Karachi (Pakistan) została porwana 13 października. Zmuszono ją do wyrzeczenia się swojej wiary i poślubienia własnego porywacza — pochodzącego z tej samego miasta, 40-letniego muzułmanina Ali Azhar. W minioną sobotę, 24 października, pod siedzibą Karachi Press Club, znaczna grupa chrześcijan i aktywistów społecznych pod przewodnictwem dwójki parlamentarzystów zebrała się, aby wytoczyć proces w sprawie plagi porwań, przymusowych nawróceń i ślubów, która dotknęła dzieci mniejszości religijnych, przede wszystkim chrześcijan.

Tego typu przestępstwa powinny być piętnowane na podstawie Child Marriage Restraint Act (Prawo przeciw małżeństwom nieletnich) z 2014 r. Jednakże zastosowanie tego dokumentu jest często uniemożliwianie przez policję i członków organu sądowego.

Adwokat porwanej nastolatki, Tabassum Yousaf, w wypowiedzi dla Pomocy Kościołowi w Potrzebie (ACS Italia), zakomunikowała, że z dniem 26 października złożyła pozew do Sądu Najwyższego w Karachi. Pierwsze przesłuchanie w celu wstępnego rozpatrzenia sprawy zaplanowane jest na środę 28 października. Według lokalnych źródeł wielu członków rodziny porywacza jest obecnie zatrzymanych przez policję.

— Pomoc Kościołowi w Potrzebie w przeszłości pokrywała koszty prawne obrony nieletnich chrześcijan, ofiar podobnych przestępstw (na przykład Huma Younus). Tym razem sfinansuje także pomoc prawną dla Arzoo Raja i wesprze jej rodzinę, która na dzień dzisiejszy nie ma żadnych dochodów — informuje Alessandro Monteduro, dyrektor PKWP we Włoszech. — Stoimy w obliczu stałego zagrożenia poważnymi naruszeniami cielesnymi i duchowymi nastolatek należących do mniejszości religijnych. Najwyższy czas, aby instytucje służące obronie ofiar, czyli policja i wymiar sprawiedliwości uwolniły się od presji wywieranej przez ekstremistów — stwierdza Monteduro.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW