Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kobiety z Afryki świętują u papieża

Janada i Maryamu, dwie ofiary Boko Haram w Nigerii świętują Dzień Kobiet w Watykanie. Papież chce pokazać światu ich odwagę.

Młode Nigeryjki doświadczyły niesamowitego okrucieństwa. Boko Haram w ciągu ostatnich 13 lat doprowadziło do śmierci 75 tys. osób. Janada i Maryamu ocalały, jednak traumy jakie przeorały ich serca są bardzo głębokie. Mimo takiej tragedii nie poddały się, zostały otoczone profesjonalną opieką w Centrum Leczenia Traumy wybudowanym dzięki darczyńcom PKWP w Maiduguri.

Kobiety z Afryki świętują u papieża

Zaproszone do Włoch dzielne kobiety spotkają się na audiencji z papieżem Franciszkiem, przyjmie je także sekretarz stanu, kardynał Parolin. Planowane są także spotkania z dyplomatami akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej. Wszystko to ma na celu pokazanie, że ich ofiara nie jest obojętna światu. Autentyczna wiara Nigeryjczyków może ożywiać obumierające wspólnoty świata zachodniego.

Kobiety z Afryki świętują u papieża

Celem inicjatywy „8 marca, usłysz ich płacz”, promowanej przez włoskie biuro PKWP, jest zwrócenie uwagi na dramatyczną sytuację ofiar prześladowań. Niestety rzadko takie tematy pojawiają się debacie publicznej, co jedynie pogłębia cierpienie tych, którzy doznali przemocy. Dodawana jest w ten sposób kolejna rana – rana zapomnienia.

W czasie Wielkiego Postu regularnie publikujemy świadectwa ofiar prześladowań w Nigerii. Zachęcamy do zapoznawania się z nimi i przekazywania innym (link: https://pkwp.org/newsy/jesli_obumrze_przyniesie_owoc). O historii Janady oraz Maryamu informowaliśmy już wcześniej (linki: https://pkwp.org/newsy/dramatyczna_historia_janady_z_nigerii

https://pkwp.org/newsy/nigeria_dziewiec_lat_w_rekach_boko_haram).

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW