Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kenia: zwiększone środki bezpieczeństwa przed kościołami po masakrze na autobus

KeniaPodwyższone środki ostrożności przed chrześcijańskimi miejscami kultu na północy kraju. Wierni boją się iść na niedzielną Mszę świętą. przed każdym budynkiem sakralnym należącym do chrześcijan stoi po trzech policjantów, którzy są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa.

Policja zwiększyła środki bezpieczeństwa w hrabstwie Mandera na pólnocy kraju blisko granicy z Somalią, gdzie 22 listopada bieżącego roku zabito z zimną krwią 28 osób podczas masakry dokonanej przez bojówkarzy z Al- Shabaab. Islamscy ekstremiści wybrali swoje ofiary według wyznania, zabijając tych, którzy nie byli w stanie wyrecytować wersów z Koranu.

Według agencji informacyjnej Fides.org te podwyższone środki ostrożności dotyczą również chrześcijańskich miejsc kultu na tym obszarze. Wierni boją się iść na Mszę świętą w niedzielę. Od 23 listopada przed każdym budynkiem sakralnym, który należy do chrześcijan stoi po trzech policjantów, a nie dwóch jak poprzednio, którzy są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa.

Barbażyński mord niewinnych ludzi wywarł wpływ na społeczeństwo, ponieważ wśród zabitych było 7 nauczycieli, a także lekarze i policjanci.

W odpowiedzi na masakrę pasażerów autobusu władze w Kenii przeprowadziły serię operacji wojskowych, wymierzonych w ekstremistów islamskich z Al-Shabaab w Somalii. Podczas ataków zginęło około 100 bojówkarzy islamskich. Tej informacji nie potwierdzają ekstremiści z Al-Shabaab.

Fides

Tł. z j.ang. na j.pol. : mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW