Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Katowice: Koncert „Polska dla Świata - solidarni z ofiarami wojny”

W piątek, 24.11.2017 roku w katowickim Spodku odbył się koncert „Polska dla Świata - solidarni z ofiarami wojny”. Pomysłodawcą koncertu było Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Caritas Polska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Premier RP Beata Szydło oraz Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Oratorium „Z powodu mojego imienia” z tekstami Zbigniewa Książka i muzyką Piotra Rubika zostało przygotowane specjalnie na tę okazję. Celem wydarzenia było uświadomienie polskiemu społeczeństwu niepewnej sytuacji na terenach ogarniętych wojną. Obecni na koncercie mogli wysłuchać m.in. bpa Georgesa Abou Khazena z syryjskiego Aleppo. Wyraził on wdzięczność za pomoc, jaką Polacy niosą ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie. – Polski rząd jest jedynym na świecie, który – nie będąc organizacją religijną – pomaga nam, chrześcijanom, pozostać w Syrii. Bez interesów, bez czegoś w zamian. Za to bardzo dziękuję – mówił syryjski biskup.

Ks. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie również wyraził podziękowania: – Kiedy spotykamy ludzi w Syrii, kiedy spotykamy w Iraku, to proszą o jedno: podziękujcie w naszym imieniu Polakom. Bo Polacy, to wspaniały naród, który ma szczodre serca, bardziej szczodre, niż zasobne kieszenie. Bo Polacy są o wiele lepsi, niż nam się wydaje, bo ludzie są o wiele lepsi niż nam się wydaje – mówił ks. Waldemar Cisło.

Obecny na koncercie metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc wezwał zebranych do modlitwy i podkreślił, że konieczna i niezbędna jest modlitwa za tereny ogarnięte wojną, za prześladowanych i prześladowców. – Wprowadzajcie pokój, bo błogosławieni są ci, którzy pokój wprowadzają. Pokój zależy od każdego z nas. Kiedy pokój następuje, to wojna się cofa - powiedział abp Skworc na zakończenie koncertu.

[KK]

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW