Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Katechizm YOUCAT w języku arabskim – oddziaływanie wykraczające daleko poza granice Libanu

W 2012 roku na spotkaniu młodzieży z papieżem Benedyktem XVI w Libanie rozdano młodzieży 50 000 egzemplarzy YOUCAT, katechizmu w języku arabskim.

Ten osobisty dar od Ojca Świętego do młodych ludzi w tym regionie był możliwy dzięki hojności dobroczyńców międzynarodowej organizuj charytatywnej Pomocy Kościołowi w Potrzebie (PKWP).

Ta poręczna, 300-stronicowa książka jest pierwszym w historii katechizmem w języku arabskim dla młodych ludzi. Jest on skierowany "nie tylko do młodych ludzi z Libanu, ale także do młodych kobiet i mężczyzn na całym Bliskim Wschodzie", podkreślił Ojciec Toufic Bou Hadir, opiekun duszpasterski młodzieży maronickiego patriarchatu Antiochii, który rozmawiał na początku października 2013 roku z przedstawicielem PKWP. Ojciec Hadir powiedział:

»Nasi młodzi ludzie czasem tracą nadzieję, chcą opuścić miejsce swego zamieszkania, region gdzie urodził się i żył nasz Pan, miejsce narodzin cywilizacji miłości. Ponieważ mocarze tego świata dążą do czegoś zupełnie innego od tego, co głosi Chrystus, młodzi ludzie tracą nadzieję. I dlatego muszą być oni umacniani w wierze, aby pozostali silni wiarą swoich przodków. Obecnie mamy do czynienia z wiosną, prawdziwą "Arabską Wiosną", wiosną Kościoła, odnową wiary. Właśnie dlatego chcemy wszyscy w Libanie podziękować PKWP za katechizm YOUCAT w języku arabskim. Ta książka jest tak ważna dla naszych młodych ludzi - jak oaza na pustyni. Sam ten katechizm jest już cudem sam w sobie.

W 2011 roku, kiedy PKWP pomogła w rozprowadzeniu YOUCAT podczas Światowych Dni Młodzieży w Madrycie, było nam smutno, ponieważ YOUCAT, wydany w wielu różnych językach nie był dostępny w języku arabskim. Ale teraz doświadczyliśmy cudu. Kiedy z okazji wizyty papieża Benedykta XVI w Libanie poprosiliśmy o pomoc w przetłumaczeniu i wydaniu YOUCAT w języku arabskim pojawiła się PKWP, która pomogła, aby ten projekt stał się rzeczywistością i został zrealizowany. To był naprawdę cud, że udało nam się przekazać 50 000 egzemplarzy tego katechizmu we wrześniu 2012 roku podczas spotkania młodzieży z Papieżem. Katechizm został również rozprowadzony wśród młodzieży z Palestyny​​, Egiptu, Jordanii, Iraku, Syrii i Sudanu.

Chcemy podziękować za to, że nie zapomnieliście o nas. Dziękujemy z całego serca, ponieważ katechizm dla młodzież jest bardzo ważny. Papież Benedykt XVI wezwał młodych ludzi do nieustannego, dokładnego studiowania katechizmu, samodzielnie lub w grupach, aby lepiej poznać i zrozumieć naukę Kościoła. Młodzi ludzie obiecali Papieżowi, że będą to robić i dotrzymują swojej obietnicy. Do chwili obecnej otrzymaliśmy bardzo wiele świadectw od młodych ludzi, w tym za pośrednictwem poczty e-mail, Facebooka, mówiące o ich nawróceniu i o tym, jak znaleźli drogę do wiary i do Kościoła, ponieważ katechizm mówi o sprawach wiary ich językiem. Dziękujemy! Dziękujemy za pomoc! «

PKWP (tł. W Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW