Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Jordania: Ponad 7000 chrześcijańskich uchodźców z Iraku.

JordaniaWspieramy pokrycie czynszów chrześcijańskich rodzin, rozprowadzamy jedzenie i podstawowe środki utrzymania wśród uchodźców, ale fundusze na te inicjatywy i pomoc skończą się za dwa miesiące.

Obecnie ponad 7000 chrześcijańskich uchodźców z Mosulu i Doliny Niniwy przebywa w Jordanii. Jednakże środki dostępne na ich utrzymanie skończą się w okresie dwóch miesięcy. Tę informację przesłał Wael Suleiman, dyrektor Caritas w Jordanii. „70% chrześcijańskich uchodźców z Iraku przebywa na obszarze Amman. Ponad tysiąc z nich mieszka w 18 parafiach, a pozostali znaleźli miejsce zamieszkania w okolicznych domach. Ci ludzie marzą o ucieczce do Ameryki, Australii i Europy. Ta sytuacja wywiera znaczący wpływ na dzieci, które nie uczęszczają do szkoły. Chłopcy i dziewczynki spędzają każdy dzień, nie robiąc nic i nie mając dostępu do edukacji w szkołach w Jordanii z przyczyn biurokratycznych”- powiedział Suleiman w wywiadzie dla agencji informacyjnej fides.org.

Przyszłość chrześcijańskich uchodźców z Iraku, którzy przebywają na obszarze Hashemite Kingdom, stoi pod znakiem zapytania. „Caritas w Jordanii jest w trudnej sytuacji. Wspieramy pokrycie czynszów chrześcijańskich rodzin, rozprowadzamy jedzenie i podstawowe środki utrzymania wśród uchodźców, ale fundusze na te inicjatywy i pomoc skończą się za dwa miesiące. Wtedy ci ludzie będą zmuszeni do opuszczenia miejsca zamieszkania i znajdą się na ulicy. Jak na razie otrzymaliśmy pomoc z Caritasu w Niemczech i USA”- powiedział Wael Suleiman.

Fides

Tł. z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW