Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Jerozolima: Kościół modli się o bezpieczeństwo chrześcijan

Katolicy Ziemi Świętej modlili się o pokój oraz o bezpieczeństwo dla chrześcijan, szczególnie dla tych cierpiących z powodu kolejnego krwawego zamachu w Egipcie.

Modlitwa była zanoszona podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem patriarchy abp. Fuoada Twala. W kościele patriarchalnym w Jerozolimie z patriarchą modlił się jego biskup pomocniczy, nuncjusz apostolski w Izraelu, kustosz Ziemi Świętej oraz rzesza wiernych.

W homilii abp Twal potępił zamach na kościół koptyjski w Aleksandrii i wezwał chrześcijan Bliskiego Wschodu do odwagi w wyznawaniu własnej wiary. Ta nowa rzeź napełnia smutkiem i ukazuje trudną drogę Krzyża, jaką muszą iść wyznawcy Chrystusa w tym rejonie - podkreślił hierarcha. „Kolejne niewinne ofiary w Aleksandrii - dodał - stawiają nasze wysiłki i naszą nadzieję wobec ciężkiej próby". Kierując błagalną prośbę do Boga patriarcha powiedział: „Chryste, który zsyłasz nam coraz to nowe doświadczenia Krzyża, daj nam również odwagę do naśladowania Ciebie".

W noworocznej homilii patriarcha Twal wezwał również rządzących krajami całego regionu do wznowieniu wysiłków w celu zahamowania aktów przemocy i terroru, zwłaszcza wobec mniejszościowej wspólnoty chrześcijańskiej.

Abp Twal przypomniał najważniejsze wydarzania zakończonego roku. Podkreślił przede wszystkim pozytywne wydarzenia, ale wykazał również to, co sprawiło cierpienia całej społeczności i wpłynęło na brak stabilności w Ziemi Świętej. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW