Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan.

„Europa: od dyskryminacji do prześladowań?” - pod takim hasłem 30 listopada 2018 roku w Krakowie odbędzie się IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan.

– Problem prześladowania chrześcijan na całym świecie osiąga skalę trudną do wyobrażenia. W odpowiedzi na wyzwania, jakie w związku z tym stoją przed społecznością międzynarodową, zdecydowałem się zaprosić do Krakowa specjalistów z zakresu prawa międzynarodowego, polityki zagranicznej, przedstawicieli organizacji międzynarodowych i Kościoła – mówi prof. Ryszard Legutko, inicjator Kongresu.

Wśród zaproszonych gości są m.in. minister Beata Kempa, w Radzie Ministrów odpowiedzialna za sprawy dotyczące pomocy humanitarnej, ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Ellen Kryger Fantini z Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie.

– Podczas spotkania prelegenci chcą zwrócić uwagę na stale rosnącą niechęć do wyznawców Chrystusa, którą coraz częściej obserwujemy także w Europie. Z niepokojem patrzymy na kolejne próby ograniczenia wolności religijnej na naszym kontynencie - mówi ks. Mariusz Boguszewski z PKWP. Jak zauważa, państwa europejskie nie podejmują wystarczających działań mających na celu przeciwstawianie się nietolerancji religijnej. – Zachód milczy wobec problemu prześladowań, a ich skala niestety wciąż rośnie, co pokazuje nasz najnowszy raport – dodaje kapłan.

IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan odbędzie się w Auli Zgromadzenia Księży Misjonarzy przy ul.Stradomskiej 4 w Krakowie. Uroczystego otwarcia dokona abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. W czasie Kongresu przewidziano także prezentację najnowszego raportu „Wolność religijna na świecie – 2018” przygotowanego przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Więcej informacji na temat kongresu: https://kongreschrzescijan.pl

Program kongresu

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW