Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Irak: Morderstwo 70-letniego chaldejczyka w Bagdadzie wywołało obawy o nasilenie się ataków

Grupa uzbrojonych mężczyzn wtargnęła do jednego z domów w centrum Bagdadu i zasztyletowała jego właściciela, Youssifa Isho. Postępowanie tej grupy sugeruje, że zamierza ona mordować chrześcijan. Wspólnota chrześcijańska obawia się zwiększenia przemocy wobec swoich członków. W głównych miastach Iraku zaplanowano demonstracje uliczne.

Wspólnota chrześcijańska w Iraku została zaatakowana ponownie. Grupa uzbrojonych mężczyzn wtargnęła do chrześcijańskiego domu w Karrad, centralnej dzielnicy Bagdadu zabijając jego właściciela. Ofiara nazywa się Youssif Isho, 70-letni chaldejczyk. Został on zasztyletowany. Źródła przekazały informacje agencji AsiaNews, że możliwe są kolejne ataki na chrześcijan w stolicy. "Wierni nadal cierpią", powiedział przywódca chrześcijan, „ludzie boją się zwiększenia przemocy wobec nich".

Według informacji uzyskanych przez AsiaNews, śmierć Youssifa Isho było ukierunkowanym zabójstwem przeprowadzonym przez ekstremistyczne ugrupowanie islamskie. Członkowie tej organizacji wtargnęli do domu 70-letniego mężczyzny i zabili go nożami. Mieszkał on sam w domu w dzielnicy Karrad, w centrum Bagdadu. Jednocześnie nic nie zostało skradzione z jego domu, co wskazuje, że nie był to napad rabunkowy.

Iraccy chrześcijanie coraz bardzie obawiają się przemocy, która może się nasilać.

Ponadto Irak może wkrótce stać się areną takich samych wydarzeń, jakie mają ostatnio miejsce w regionie całego Bliskiego Wschodu.

Anonimowe źródło w rozmowie z dziennikarzem AsiaNews mówi o "wulkanie, który wybuchł i nie ma perspektyw, na jego uspokojenie".

"Ludzie się boją", powiedział chrześcijański przywódca, "ponieważ grupy ekstremistów mogą podburzać demonstrujących i spowodować chaos". Wiele osób obawia się "grabieży, niszczenia mienia, a nawet celowych zabójstw".

Jak twierdzi anonimowe źródło: "Wspólnota chrześcijańska cierpi od dłuższego czasu. Chrześcijanie nadal obawiają się nowych ataków". (DS./AsiaNews/PKWP/tłum. Wiesław Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW