Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Irak: Bojówkarze z Państwa Islamskiego zamieniają klasztor św. Jerzego na więzienie usuwają krzyż z kopuły

Chrześcijańskie świątynie nadal są zamieniane na więzienia w mieście Mosul, które islamscy bojówkarze z Państwa Islamskiego zajęli w czerwcu bieżącego roku

W ostatni weekend dżihadyści przetransportowali skutych w kajdankach i z zawiązanymi oczyma co najmniej 150 więźniów do starożytnego klasztoru Św. Jerzego, który należał do mnichów wywodzących się z chaldejskiego zgromadzenia St. Anthony Sant’Ormisda of the Chaldeans. Według miejscowych agencji informacyjnych więźniowie poprzednio byli przetrzymywani w więzieniu w Badush, skąd przetransportowano ich ze względu na możliwy atak ze strony wojsk koalicji antykalifatu. Najnowsze zdjęcia, które krążą po Internecie, przedstawiają usunięcie krzyża z kopuły klasztoru.

„Wiadomości o sytuacji Kościoła i zdjęcia zajętych świątyń przez dżihadystów powiększyły cierpienie chrześcijan, których wygnano z Mosulu i Doliny Niniwy i którzy teraz przygotowują się na swoje pierwsze Święta Bożego Narodzenia daleko do miejsc, które są blisko ich serc. Kościoły i klasztory doświadczają aktów profanacji przez tych, którzy nie okazują miłosierdzia niczemu i nikomu”- powiedział Rebwar Audish Basa, pełnomocnik chaldejskiego zakonu St.Anthony sant’Ormisda w wywiadzie dla agencji informacyjnej Fides.org.

Fides

Tł. z j.ang. na j.pol.: mgr: Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW