Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Irak: Arcybiskup Bashar kieruje apel do polityków o współpracę

Po serii zorganizowanych ataków w centrum Bagdadu, J.E. Bashar Matti Warda, arcybiskup Erbil, zwrócił się do ekipy rządzącej kraju z apelem o ścisłą współpracę.

W wywiadzie udzielonym międzynarodowej dobroczynnej organizacji katolickiej „Pomoc Kościołowi w Potrzebie" arcybiskup, przebywający obecnie w Bagdadzie, stwierdził: „W perspektywie wyborów przewidzianych w dwóch irackich prowincjach napięcie polityczne pomiędzy partiami ogromnie wzrosło przez ostatnie miesiące. Raz jeszcze płacą za to najubożsi. Prawie 200 osób zostało zabitych lub rannych w czasie ostatnich zamachów" i dodał: „Kierowca szkolnego autobusu, chrześcijanin, też został ranny. Na szczęście, właśnie odwiózł dzieci do szkoły zanim przejechał przez miejsce jednego z przygotowanych zamachów".

Według hierarchy, owa nowa fala okrucieństwa stworzy wśród chrześcijan jeszcze więcej zamieszania. „Niestabilność wykazuje, że wiele spraw nie toczy się tak, jak powinny. W ciągu ostatnich tygodni czuliśmy się mniej więcej bezpieczni. To, co dzieje się teraz, jest całkowitym szokiem. Politycy powinni bardziej zatroszczyć się o bezpieczeństwo w kraju". Arcybiskup sądzi, że korzenie ostatniej fali przerażenia sięgają napięć politycznych, a nie religijnych, chociaż istnieją grupy chcące poróżnić między sobą wspólnoty religijne.

Jako perspektywę na przyszłość J.E. Warda podkreślił: « Miejmy nadzieję, że ostatni wybuch agresji spowoduje, że politycy podejdą do swojej odpowiedzialności na serio. Zbliża się Wielki Tydzień i my wzywamy wszystkich chrześcijan tutaj, jak i wszędzie, by modlić się i by składać dary na rzecz tych, którzy ucierpieli z powodu agresji, na rzecz prostych ludzi, którzy wszystko stracili".

PKWP (tł. s. A. Duda)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW