Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indonezja: Wybuch bomby w kościele

Podczas wybuchu bomby w kościele zginęło 2-letnie dziecko, a dwoje innych zostało rannych.

Islamski fundamentalista wrzucił bombę domowej roboty do kościoła w Indonezji. W wyniku eksplozji zginęło 2 letnie dziecko, a trójka dzieci, które nie mają nawet ukończonego miesiąca, odniosła poważne rany. Władze ustaliły, że za tym incydentem stoi Jo Bin Muhammad Aceng Kurnia, były więzień, który ma powiązania z tzw. Państwem Islamskim.

13 listopada w Samarinda Kurnia zdetonował ładunek wybuchowy w kościele podczas nabożeństwa. 2 letnia chrześcijanka, Intan Olivia, zmarła następnego dnia z powodu poważnych oparzeń na całym ciele. „Ona była moim pierwszym i jedynym dzieckiem, jakie miałem. Trzymałem ją blisko siebie modląc się w kościele. W pewnym momencie podeszła do mnie kuzynka i powiedziała mi, abym jej pozwolił wyjść na zewnątrz i pobawić się z innymi dziećmi. Kiedy modlitwy dobiegły końca powiedziałem 'Amen' i wtedy bomba wybuchła. Wtedy myślałem tylko o mojej córce” - powiedział pan Anggiat Marbun, ojciec dziewczynki.

Trójka innych dzieci, które nie mają ukończonego miesiąca, przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Samarinda.

Władze donoszą, że zamachowiec Kurnia udał się do meczetu przed zamachem bombowym w kościele. Jadąc na miejsce zdarzenia miał na sobie koszulkę ze słowami: „Dżihad droga życia”. Policja aresztowała również 5 innych osób, które są związane z atakiem na kościół.


Źródło: http://www1.cbn.com/cbnnews/us/2016/november/national-bible-bee-equips-kids-to-know-gods-word
Tłumaczenie: Marcin Rak

         
           
           
           
           
           
           
           
           
           

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW