Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Zmiany cywilizacyjne, ale wiara pozostaje niewzruszona

Wykształceni i obyci w dziedzinie I.T. młodzi chrześcijanie w Indiach coraz bardziej angażują się w życie Kościoła.

Biskup Lourdes Daniel stwierdził, że religijne zaangażowanie tych ludzi jest obecnie znacznie większe niż miało to miejsce 30 lat temu - mimo wzrostu bogactwa, poprawy standardów edukacji i możliwości biznesowych, zwłaszcza w nowych mediach.

W trakcie wywiadu udzielonego przedstawicielom PKWP, biskup Daniel powiedział, że znacznie wzrosło zaangażowanie młodzieży w jego diecezji Nashik - częściowo dzięki powstaniu niewielkich grup modlitewnych i zaangażowaniu się w pomoc dla potrzebujących.

W wywiadzie tym stwierdził także, że pełnił „posługę duszpasterską w tym regionie w latach 80.-tych XX w. Wtedy nigdy nie słyszałem o pracy młodych osób z tytułami magistra oraz pracujących w sektorze IT, którzy uczestniczyliby w życiu Kościoła. Ale teraz osób z wyższym wykształceniem jest dużo więcej i co druga z nich jest zaangażowana w pracę w sektorze IT. Jednak ich wiara jest też bardzo silna i chodzą do kościoła. Kościoły są pełne, zwłaszcza w niedziele. Gdy prosi się młodych ludzi, aby zaangażowali się w życie Kościoła, to bardzo chętnie to robią".

Ksiądz biskup wyjaśnił, że parafie w diecezji Nashik zostały podzielone na "strefy", gdzie młodzi ludzie spotykają się regularnie na katechezie i czytaniu Pisma św.

Młodzież wyjeżdża z miast do odległych wiosek, by kształcić pielęgniarki, uczyć dorosłych i prowadzić formację duchową wśród nich.

Biskup Daniel podziękował Pomocy Kościołowi w Potrzebie za wspieranie programów szkolenia młodych ludzi na liderów i animatorów wiary.

PKWP pomaga młodzieży w diecezji biskupa Daniela w działaniach takich jak rekolekcje adwentowe, przygotowanie uroczystości Wielkiego Tygodnia, wspiera spotkania dla 500 młodych ludzi ze służby ołtarza oraz finansuje kongres młodzieży, w którym wzięło udział 330 młodych ludzi.

Wyjaśniając rosnące zainteresowanie wykształconych, młodych ludzi sprawami i życiem Kościoła, powiedział: "Istnieje prawdziwe pragnienie wiary. Młodzi ludzie nie zawsze wiedzą do końca, czego oczekują od życia, ale mają świadomość, że pustkę, która ich często otacza, muszą wypełnić czymś sensownym i pożytecznym". (PKWP/tłum. Wiesław Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW