Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Uttar Pradesh: 310 chrześcijan groźbą "nawróconych" na Hinduizm

Chrześcijanie w IndiachWolność wyznania jest naszym prawem, które gwarantuje nam konstytucja tego kraju. Te krętackie metody, przez które chrześcijanie są przymusowo nawracani na Hinduizm są niebezpieczne.

Według doniesień z the Global Council of Indian Christians, GCIC (Globalna Rada Chrześcijan w Indiach, GRCI) na obszarze Jaunpur, Uttar Pradesh, 310 chrześcijan ponownie „nawrócono” na Hinduism. W rozmowie z agencją informacyjną AsiaNews.it prześladowani chrześcijanie twierdzą, że jest to „alarmujące zjawisko, które musi się skończyć jak najszybciej”. Do incydentu, który radykalni hinduiści określają mianem: „Powrót do Domu” ,doszło 26 października bieżącego roku. Jest to już trzeci przypadek, do którego doszło w niespełna dwóch miesiącach w prowincji Uttar Pradesh.

Przymusowo nawróceni chrześcijanie należą do 30 różnych rodzin. Cztery lata temu różne osoby z tych rodzin przeszły na chrześcijaństwo z własnej nie przymuszonej woli i tym samym ci ludzie wyrzekli się hinduismu. Według miejscowego oficera policji Thanakshetr Tutipur, wśród hinduskich organizacji doszło do zamieszek podczas ceremonii przejścia na chrześcijaństwo. Wykorzystując święto Diwali, jedno z najważniejszych obchodów w Hinduizmie, miejscowi duchowni hinduscy wraz z radykalnymi bojówkarzami zorganizowali ceremonię nawrócenia w świątyni Radha Krishna. Aby podkreślić zakończenie „Powrotu do Domu” bramini, hinduscy kapłani podpalili egzemplarze Pisma Świętego i dali każdej osobie kilka kopii Bhagavad Gita, to jest świętej księga Hinduizmu i Hanuman Chalisa, to jest modlitewnik do Boga Hanumana.

„Wolność wyznania jest naszym prawem, które gwarantuje nam konstytucja tego kraju. Te krętackie metody, przez które chrześcijanie są przymusowo nawracani na Hinduizm są niebezpieczne. GRCI jest zaniepokojona kwestią, dotyczącą braku bezpieczeństwa, którego doświadczają niewinne chrześcijańskie rodziny. W Uttar Pradesh bojówki hinduskie wykorzystują zamaskowane groźby w celu zastraszenia mniejszości wyznaniowych w tym kraju”- powiedział w wywiadzie dla AsiaNews.it. Sajan George, przewodniczący GRCI.

Asia News

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW