Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: prześladowanie wzmacnia wiarę

Kardynał Gracias: zmagania Kościoła w Indiach dla rozwoju ludzkości zagraża ekstremistom.

Ponownie wybrany na kolejne 2 lata na Przewodniczącego Episkopatu Indii Arcybiskup Bombaju ogłasza Kościół katolicki „nieoderwalną częścią narodu". Fałszywe zarzuty przymusowego nawracania i przemoc hinduskich nacjonalistów „wzmacniają naszą wiarę i mobilizują nas do rozpowszechniania naszej obietnicy między biednymi, marginalizowanymi, Niedotykalnymi (najniższa kasta w Indiach), dziewczynkami i kobietami.

Bombaj (Wiadomości z Azji - AsiaNews) - „Kiedy Kościół walczy z niesprawiedliwością systemu, uwalnia ludzi i pracuje niestrudzenie w celu zmniejszenia ich cierpienia w odpowiedzi otrzymuje groźby grup ekstremistów, którzy reagują przemocą i atakami. Jednak Kościół wzmocniony przez Ewangelię kontynuuje służbę bliźnim." Tak wypowiedział się Kardynał Oswald Gracias, Arcybiskup Bombaju, w czasie trzydziestego Ogólnego Zgromadzenia Episkopatu Indii, aktualnie odbywającego się w Bangalore (od 1 do 8 lutego). Wczoraj, kardynał został ponownie wybrany na Przewodniczącego Episkopatu Indii na kolejną dwuletnią kadencję. Omawiając temat Zgromadzenia „Rola Kościoła w polepszaniu Indii", kardynał powiedział „Kościół katolicki jako nieoderwalna część narodu musi być zaangażowany w rozwój społeczny i przemianę ludzkości. Życie w pełni oznacza, że każda jednostka ludzka jest wolna od wszelkich form opresji i nieludzkich sytuacji oraz jest traktowana z godnością i czcią."

W komentarzu dla Wiadomości z Indii (AsiaNews) na temat powtarzających przypadków antychrześcijańskiej przemocy pojawiającej się w kilku stanach w Indiach, Arcybiskup Bombaju powiedział: „Jasne światło Ewangelii jest wyraźnie dostrzegalne w zaangażowaniu Kościoła katolickiego w podnoszeniu zdolności i społecznej przemiany biednych, potrzebujących, marginalizowanych i pozbawionych prawa wypowiedzi. To spowodowało niepokój i wywołało reakcje w postaci sfabrykowanych i bezpodstawnych zarzutów dotyczących nawróceń oraz ataków na nasz personel i instytucje."

„Moc Ewangelii i Kościoła katolickiego w Indiach" - wyjaśnia Arcybiskup - „spowodowały nadzwyczajną przemianę pośród wykluczonych, najbiedniejszych z biednych, Nietykalnych oraz kobiet i dziewczynek z plemiennych wiosek. Dzięki naszej misji ludzie są świadomi swoich praw i obowiązków. Dzięki naszym działaniom edukacyjnym ludzie wiedzą jak krytycznie analizować ograniczenia jakim podlegają. Każdy antychrześcijański incydent, przeciw duchowieństwu, wiernym i instytucjom tylko sprzyja wzmocnieniu naszej wiary i zwiększa nasze zaangażowanie, pospiesza nas w zapewnianiu każdej jednostce, bez względu na kastę, wyznanie, język, narodowość możliwości życia pełnią człowieczeństwa".

(AsiaNews/tłum. Ania Mleczak)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW