Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: profanacja Najświętszego Sakramentu w kościele w Mumbai

Grupa nieznanych sprawców dopuściła się profanacji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji katolickiego kościoła p.w. św. Józefa w Juhu w Mumbaju, stolicy stanu Maharaszta.

18 września bieżącego roku o 5 rano kapłan, pełniący posługę duszpasterską w kościele, odkrył, że tabernakulum w kaplicy adoracji jest otwarte, trochę konsekrowanych hostii leżało na podłodze, a skarbonka na ofiarę była otwarta i pusta. Monstrancja i cyborium, posiadające konsekrowaną hostię, zostały skradzione. Policja nadal poszukuje sprawców kradzieży.

Tego samego dnia ks. Biskup John Rodrigues, biskup pomocniczy diecezji Mumbai, odprawił Mszę Świętą jako zadośćuczynienie za profanację Najświętszego Sakramentu. W swojej homilii biskup wezwał wiernych do modlitwy za tych, którzy popełnili ten akt świętokradztwa i wzywania Miłosierdzia Bożego.

„To była kradzież, ponieważ monstrancja w kaplicy adoracji i cyborium są zrobione ze złota. Skradziono nawet hostie, które znajdowały się w puszce. Niektóre z nich udało nam się znaleźć w narożniku kościoła"- powiedział ksiądz Vincent D'Mello, proboszcz parafii p.w. św. Józefa, gdzie dokonano profanacji Najświętszego Sakramentu.

AsiaNews

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW